ЦИКЛОВА КОМІСІЯ

ЗУБОТЕХНІЧНИХ
ДИСИЦИПЛІН

Наше кредо

Візьми усмішку і подаруй її через свою майстерність тому, хто її так потребує.   

Студентська мудрість

Зубний  технік – це права рука лікаря-стоматолога. Освіта на відділенні Стоматологія ортопедична – це невпинний процес, у якому навчання іде в ногу з новітніми технологіями. Ювелірна точність зубного техніка, вміння спілкуватися, зовнішній вигляд забезпечує домінантне місце в роботі. Викладачі все роблять для того, щоб студенти набули фахової майстерності. Зуботехнічне відділення єдине в області, але географія студентів– майже повна мапа України. Любов до майбутньої професії забезпечує єдність студентського колективу та його фахові особливості: естетика робіт, здорова конкуренція, напрацювання власного стилю у виготовленні зубощелепних конструкцій.

Голова циклової комісії

Заплавна Т.Ю. – вища освіта, магістр, викладач зуботехнічних дисциплін, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

завідувач зуботехнічними лабораторіями

Бєлянінова Н.Є. – викладач зуботехнічних дисциплін.

ВИКЛАДАЧІ ЗУБОТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Балабас В.Г., Дуброва О.С., Лясота А.С., Заплавна Т.Ю., Бєлянінова Н.Є., Чернова С.В., Гнілицька Г.В., Лагун А.І., Братусь Є.П., Власенко Н.А., Гальченко І.І., Томаш Ю.А., Горб О.М.

КОЛО НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ІНТЕРЕСІВ

Застосування інтерактивних технологій та їх роль у формуванні фахових компетентностей студентів у процесі виконання етапів виготовлення зубних протезів.

Завдання циклової комісії

Впровадження сучасних технологій виготовлення ортопедичних конструкцій через організацію та проведення майстер-класів провідними спеціалістами.

Студентоцентроване навчання в дії

Основна частина навчального процесу – практичні заняття, на яких опановується майбутня професія – виготовлення протезів різних видів: відповідно до потреб пацієнта, виду дефектів зубощелепного апарата та віку людини, його фінансової спроможності. Цей комплекс вимог забезпечує два основні завдання: повернення фізіологічної функції та естетики зубощелепного апарата.

Професія зубного техніка – це постійне навчання за новітніми технологіями. Зубний технік повинен знати будову та функції зубощелепної системи, анатомічну будову ротової порожнини, вікові особливості. Ці знання є базовими для підготовки для набуття фахових компетентностей.

Виготовлення протезів – є багатопрофільним: знімні, незнімні, бюгельні; коронки різних моделей, шини для надання допомоги при травмах та переломах кісток щелеп.  Студенти навчаються також виготовляти ортодонтичні конструкції для потреб дитячої стоматології.

Студенти усвідомлюють, що потреба у іхній роботі дуже велика. Невипадково на відділенні народився крилатий вислів: «Ми ще вчимось, а наші пацієнти вже на нас чекають».

Відпрацювання етапів виготовлення протезів на практиці

Припасування готових коронок на моделі.

Народжується «зуботехнічна» істина в конструктивній суперечці. Привалює на відділенні чоловіча логіка.

Заняття з виготовлення знімних протезів, яких потребує багато пацієнтів.

Так формується особиста відповідальність за якість роботи для пацієнта.

Філігранною є робота – постановка зубів.

Робоче місце – як візитка зубного техніка.

Майстер—клас з виготовлення знімних протезів.

Робота з артикулятором є сучасною і необхідною в професійній діяльності зубного техніка.

Кращі роботи студентів відділення з техніки виготовлення різних ортопедичних конструкцій

Професійне зростання

Прикладом постійного професійного вдосконалення та обміну досвідом є конференції. Значну допомогу в їх підготовці постійно надають Яловий Л.Д., кандидат медичних наук, заслужений лікар України, Максудов Я.І., відмінник охорони здоров я, заслужений лікар України. Їх практичний досвід, професійна майстерність, культура комунікації, зацікавленість в успіхах молодих налаштовують колектив відділення на творчу результативну роботу.

Обласна науково-практична конференція зі стоматології ортопедичної «Тотальне протезування від А  до Я. Погляд лікаря та  зубного техніка» за участю кращих зубних техніків області, провідних фахівців у галузі стоматології, кандидатів медичних наук, головних лікарів стоматологічних поліклінік.

Майстер-класи

Студенти з великим захопленням сприймають майстер-класи щодо виготовлення керамічних коронок через етапи моделювання та нанесення керамічної маси.  Їх проводить наш випускник Чепурко О. А. – старший зубний технік КНП КМР «МСП» м. Кам’янське, який володіє сучасними технологіями 3D моделювання. Власні напрацювання з 3D моделювання зубів, CAD/CAMтехнології  зубний технік демонстрував під час одного з майстер-класів. Це значно підвищує професійну мотивацію студентів.

Переможцям конкурсу фахової майстерності на відділенні «Стоматологія ортопедична» грамоти вручає Громов О.В., кандидат медичних наук, науково-педагогічний працівник Дніпровської медичної академії.

«Місто професій» – під таким гаслом студенти та викладачі відділення беруть участь у популяризації професії через тісне спілкування та демонстрацію професійних навичок, результатів свого навчання з різновіковою аудиторією.

Наші досягнення та переможці

На Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності студентів за освітньо професійною програмою «Стоматологія ортопедична» студенти Халецька Наталія, Чубун Марина, Чернов Михайло, Гребєннік Ганна, Перерва Аліна, Швачка Степан, Вальчук Сергій посіли призові місця.

фото Халецької Н.

Випускник відділення «Стоматологія ортопедична» Каяліді Олександр здобув деклараційний патент міжнародного зразку на модель «Замковий фіксатор знімного протезу».

Крилатий вислів  “Ми ще вчимось, а наші пацієнти вже на нас чекають“ – залишається меседжем  відділення  Стоматологія ортопедична.

Інноваційні технології, з якими ми знайомились, допомагають нам тримати достатній рівень підготовки. Все, що можливо з сучасної зубопротезної практики, ми впроваджуємо під час навчання, використовуючи власну матеріально-технічну базу.

Маємо на увазі, що руки зубного техніка ніщо не замінить.

Викладачі відділення Cтоматологія ортопедична постійно продовжують професійне вдосконалення та обмін досвідом роботи.

Прикладом цього є конференції.

Конференція «Реалізація інноваційних технологій»

24.11.2020 року було проведено онлайн конференцію на тему “Реалізація інноваційних технологій в системі професійної підготовки зубних техніків при вивченні зуботехнічних дисциплін”. Викладачі змістовно розповіли про роботу відділення та впровадження інноваційних технологій в моделюванні анатомічної форми зубів, виготовленні термопластичних протезів та керамічних протезів.

Сумісне засідання ЦМК

05.01.2021 року провели сумісне засідання ЦМК зуботехнічних дисциплін, ЦМК гуманітарних та ЦМК соціально-економічних дисциплін за темою: “Розвиток soft skills у студентів – один з чинників їх успішного працевлаштування та кар’єрного зростання”.

СПОВНЕНІ СПОДІВАНЬ НА МАЙБУТНЄ

Колектив відділення у своїй роботі враховує усі особливості розвитку сучасної стоматології ортопедичної, тому його провідна теза: НАВЧАННЯ НА ВИПЕРЕДЖЕННЯ.