БІБЛІОТЕКА

БІБЛІОТЕКА МЕДИЧНОГО КОЛЕДЖУ – ЦЕНТР ІНФОРМАЦІЇ, ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ ТА ДОЗВІЛЛЯ

Структура бібліотеки

На абонементі видача літератури, документів,  підручників і навчальних посібників  додому здійснюється  за усним запитом і подальшим письмовим оформленням на листках читацьких вимог для опрацювання поза бібліотекою.

Читачі  працюють із книгами, підручниками, періодичними і довідковими виданнями у межах приміщення читальної зали,  користуються  комп’ютером  із підключенням до мережі Інтернет.

На базі читальної зали проходять літературні години, диспути, бесіди та огляди літератури.

До послуг користувачів:  

  • періодичні видання;
  • довідкові видання: словники, енциклопедії, довідники;
  • книги, які користуються підвищеним читацьким попитом;
  • алфавітний каталог;
  • систематичний каталог;
  • систематична картотека статей;
  • електронний каталог.

У книгосховищі зберігається фонд літератури (книги та періодичні видання).

На абонементі видача літератури, документів,  підручників і навчальних посібників  додому здійснюється  за усним запитом і подальшим письмовим оформленням на листках читацьких вимог для опрацювання поза бібліотекою.

Встановлено програму «Бібліограф-Каталог», яка включає  формування електронного каталогу та картотеки статей, ведення книги сумарного обліку, друк  інвентарної книги, формування статистики, забезпечення навчального процесу підручниками та посібниками, підтвердження наявності книг. 

Графік роботи бібліотеки

з 8.30 до 17.00 

без перерви крім суботи та неділі

Співпраця з видавництвами

  • Київ: «ВСВ «Медицина» Сайт
  • Тернопіль: «Укрмедкнига» Сайт

Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація видавців та книгорозпровсюджувачів» нагородила Грамотою Камянський медичний коледж за активну роботу з популяризації читання та забезпечення навчального процесу новітніми виданнями медичної літератури.

Укладено Договір та Угоду про інформаційне обслуговування:

Центральною міською бібліотекою ім. Т.Г. Шевченка

Додаток до угоди “Про співпрацю” з Центральною міською бібліотекою ім. Т.Г.Шевченка

Бібліотека. Тиша. Історія і тисячі імен

Тут зібрані думки, ідеї світу разом із мудрістю віків

Бібліотека медичного коледжу – його ровесниця, невід’ємна складова навчального закладу. Інформаційний, культурно-просвітницький центр з визначеною системою каталогів і картотек, забезпечений книжковим фондом більше 30 тисяч примірників літератури.

Вересневі зустрічі у бібліотеці знайомлять першокурсників з обраною професією через виставку «Моя професія – моє майбутнє». А старшокурсники надають активну допомогу як члени Ради бібліотеки. Завдяки їх допомозі бібліотекар у групах презентує новинки медичної та художньої літератури. Готуються виставки, проводяться бесіди, анотації. Роботи дійсно багато, бо окрім основного фонду, бібліотека передплачує більше 40 періодичних видань.

Читальна зала віддзеркалює сучасний інформаційний простір, що ефективно забезпечує потреби студентів і викладачів. Комп’ютери підключено до мережі Інтернет, створено сайт коледжу та бібліотеки. Читачі мають змогу ознайомитися з текстами в електронному вигляді, копіювати їх на електронні носії для подальшого опрацювання. Робота з електронними носіями спрямована на забезпечення доступу до інформації широкої студентської аудиторії, дозволяє більш інтенсивно використовувати їх. Підручники  в електронному варіанті можна читати в он-лайн, або безкоштовно завантажити на комп’ютер.

Бібліотека перебуває у вирі всіх подій, тому приміщення ніколи не пустує, бо не має регламенту часу. Можна вільно поговорити з бібліотекарем Ніною Володимирівною на будь-яку тему. Завдяки цьому багато студентів не тільки пишуть, а й друкують свої перші літературні проби, тому жоден Інтернет нашим студентам не замінить живе спілкування і відчуття друкованого слова у книжках

«Зачитані» і переказані студентами твори І. Нечуя-Левицького, І. Багряного, О. Гончара, Л. Костенко, В. Стуса, В. Стефаника, П. Загребельного, Остапа Вишні, О. Забужко… Плачуть, сміються, замислюються – починають розуміти дійсність життя… Змінюються…

Ще більше затребувана медична література: довідники, атласи, медичні журнали і підручники зі спеціальних дисциплін. Це забезпечує не тільки потребу у медичній інформації, а  «занурює» студентів у майбутню професію. Часто в читальному залі працюють і студенти, і викладачі – наочний приклад, що навчання процес неперервний.

Нашим досягненням є партнерство з центральною міською бібліотекою імені Т.Г. Шевченка. Це один із соціальних проектів, який втілюється через щотижневі тематичні заходи: діалоги з особистостями, засідання євроклубу, майстер-класи, телемости; знайомсто з набутками світового мистецтва: Лувр, Музей Прадо, Дрезден тощо. Художні скарби України пізнаємо через мистецтво ландшафтних парків, історичних пам’яток Умані, Львова, Києва; художні виставки…

Бібліотека Кам’янського медичного коледжу співпрацює з  Дніпропетровською обласною науково-медичною   бібліотекою за договором про інформаційне забезпечення.

 У режимі електронної пошти регулярно надходять тематичні добірки літератури та інформаційних видань, бібліографічна та фактографічна інформація про медичні події в Україні і регіонах, методичні матеріали на допомогу фахівцям.

Н. Козорог

Бібліотека отримує періодичні видання Державної Установи «Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти».

Періодичні видання

Нові надходження