Умови доступності закладу освіти
для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Особи з особливими освітніми потребами – це здобувачі освіти, які потребують додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення їхнього права на освіту (згідно Закону України «Про освіту», ст.1, п.20).

У коледжі створено сприятливі умови для осіб з особливими освітніми потребами:

  • вхідний майданчик та гуртожиток обладнано пандусом;
  • для доступності до навчального закладу є табличка з прізвищем та номером телефону особи, відповідальної за супровід;
  • здійснюється психологічна та медико-консультативна допомога;
  • для організації безпечного переміщення студентів сходинки обладнані поручнями;
  • створено єдину локальну мережу з виходом в Інтернет для обміну інформацією;
  • забезпечено ширину дверних прорізів не менше 0,9 м;
  • забезпечено безперешкодний доступ до навчальних кабінетів   на першому поверсі будівлі;
  • особи, які мають маленьких дітей, які працюють, та інші категорії осіб з особливими потребами мають можливість навчання за індивідуальним графіком відповідно до Положення про навчання студентів за індивідуальним графіком.

 

Документ про доступність навчальних приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (м.Кам’янське, вул.Спортивна 40)

Документ про доступність навчальних приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (м.Кам’янське, вул.Медична 7)

Індивідуальний графік навчання встановлюється у разі неможливості відвідування занять за розкладом студентам, за наявності таких умов та підстав:

1) мають інвалідність і не спроможні відвідувати коледж (підтверджується рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення);

2) є матерями дітей віком до 3 років (підтверджується копією свідоцтва про народження дитини) або виховує дитину з особливими потребами (підтверджується рекомендаціями органів охорони здоров’я та соціального захисту населення);

3) є вагітною та не може відвідувати навчальні заняття (підтверджується відповідною медичною довідкою);

4) потребує тривалої (до 6 місяців) перерви в постійній присутності на заняттях за станом здоров’я (підтверджується відповідною медичною довідкою);

5) працевлаштовується за фахом (денна форма навчання, підтверджується клопотанням керівництва організації або підприємства);

6) вибуває на навчання в інший заклад вищої освіти (у тому числі закордонний) в межах програми академічної мобільності (підтверджується відповідною сумісною Угодою, у томі числі з закордонним закладом вищої освіти).

Для переведення на індивідуальний графік навчання студент подає заяву на ім’я директора коледжу, де вказує причину переведення. До заяви додаються документи, які підтверджують підстави переведення на індивідуальний графік навчання. Рішення про переведення на індивідуальний графік навчання за заявою студента приймається педагогічною радою. Упродовж 5-ти робочих днів, з дати узгодження педагогічною радою коледжу завідувач відділенням надає директору:

– службову записку з обґрунтуванням можливості переведення на індивідуальний графік навчання;

– заяву студента із документами, які підтверджують підстави переведення на індивідуальний графік навчання;

– проект наказу про переведення студента на індивідуальний графік навчання.