ВИХОВНА РОБОТА

Молодь, студентська особливо, є найбільш активним, прогресивним соціальним прошарком кожного народу. Безумовно, життєздатність нашої держави – в її новій генерації, талановитій освіченій молоді. Саме тому основна мета виховання сьогодні – формування у студента здатності до активної діяльності, до творчої професійної праці. Важливою умовою є залучення студентів коледжу до прийняття рішень і управління освітнім процесом, створення надихаючого навчального середовища та процедур оцінювання якості вищої освіти; забезпечення можливості набуття навичок та досвіду через громадську та волонтерську діяльність; формування незалежно від спеціальності загальних навичок і ключових компетентностей, які забезпечуватимуть успішність майбутніх медичних працівників.

У виховній роботі керуємося Конституцією України,  Законом України «Про освіту»,  Законом України «Про вищу освіту», Законом України «Про фахову передвищу освіту», іншими нормативно-правовими документами, що регулюють діяльність закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Пріоритетні  напрямки виховної роботи в Кам`янському медичному коледжі:

 • виховання справжнього громадянина і патріота України з активною соціальною позицією;
 • запровадження і розширення сфери застосування студентоцентрованого підходу як одного з ключових інструментів формування успішного суспільства через виховання майбутніх лідерів у галузі медицини;
 • формування системи основних компонентів духовного світу особистості з використанням досвіду духовності, звичаїв і традицій українців;
 • виховання відповідальності до професійних обов’язків медичного працівника, усвідомлення престижу обраної спеціальності;
 • пропагування здорового способу життя, формування у студентів екологічної культури.

 


Виховну роботу в медичному коледжі очолює Соснова Валентина Анатоліївна, заступник директора з виховної роботи.
Циклова комісія кураторів навчальних груп (голова Лавецька О.В.) є важливою ланкою освітнього процесу коледжу, яка забезпечує організацію виховної роботи в коледжі. Завдання циклової комісії кураторів – допомогти куратору вдосконалити свою майстерність, використовуючи власний досвід та досвід колег. Куратори здійснюють організаційно-виховну роботу в закріплених групах, співпрацюють із завідувачами відділень, викладачами, працівниками гуртожитку, студентським самоврядуванням, батьками студентів.

На семінарах та засіданнях циклової комісії обговорюються нагальні проблеми освітнього процесу, плани виховної роботи, відбувається обмін та вивчення передового педагогічного досвіду, новітніх концепцій виховання.

Кам`янський медичний коледж як преміум-партнер провадить сумісну діяльність із Центральною міською бібліотекою ім. Т.Шевченка. На базі бібліотеки відбуваються тематичні заходи із залученням студентів-медиків: лекції, віртуальні екскурсії, зустрічі з цікавими людьми нашого краю, засідання євроклубу та соціальні акції. Студенти беруть участь в онлайн-зустрічах, у роботі творчих клубів міста, знайомляться з виставками міських художників та народних майстрів. За вагомий внесок у виховання молодого покоління та підтримку бібліотек         колектив медичного коледжу було нагороджено Дипломом визнання.

Багато років медичний коледж співпрацює з музеєм історії міста Кам’янське. Студенти беруть участь  в екскурсіях, зустрічах, уроках національної гідності, театралізованих історичних постановах.

Робимо акцент на живому спілкуванні, яке руйнує вікові бар’єри і створює атмосферу глибокого розуміння студентами своєї відповідальності в обраній професії.

Вважаємо це дуже важливим, бо, на нашу думку, медична професія – найперша у поєднанні професійної досконалості та високої моральності. Саме це є основним і беззаперечним показником успішності медика та безпеки пацієнта.

Знання та освіта наших студентів, праця викладачів, виховна робота тісно переплітаються, а потім органічно входять у громадське життя нашого промислового міста через соціальні проекти, які проводить медичний коледж.

Їх ключовий меседж – зв’язок із громадською думкою, формування довіри до медицини, підвищення рівня освіченості жителів міста, зростання рейтингу медичної професії.

Найбільш значущі з них:

 • «Життя під захистом любові і знань» – театралізований діалог з учнівською та студентською молоддю міста щодо проблем ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД людей;

–   вдалим, розгалуженим, дотичним майже до всіх сфер діяльності міста став проект «Вічні джерела милосердя» з буклетом–подарунком «Портрет в інтер’єрі сучасної медицини», де головні герої – наші студенти і медичні сестри-випускниці;

– проекти з продовженням меседжу «Життя без меж», «Світ єдиний у бажанні миру»;

 • соціальний проект «Формування відповідального батьківства», в якому взяли участь коледжі та технікуми Дніпропетровської області;
 • етнографічний проект «Від Святвечора до Водохреща»;
 • онлайн проект національно-патріотичного спрямування з нагоди Дня Соборності України: скайп-зустріч студентів Кам’янського медичного коледжу зі студентами Львівської медичної академії ім. А. Крупинського, Нікопольського медичного коледжу, студентів  інших закладів освіти різних регіонів України.

 

Студенти медичного коледжу – неодноразові переможці та лауреати міських заходів: фестивалю художньої самодіяльності студентів «Студентська весна»; фестивалю-конкурсу української пісні «Вінок України»; фестивалю «Вишивана моя Україна».

Представники ради студентського співуправління коледжу активно долучаються до написання громадських проєктів бюджету участі м. Кам’янське, входять до керівного складу Молодіжної ради міста.

Низка відкритих заходів у коледжі є традиційною:

 • урочисте посвячення в студенти;
 • спортивно – виховний захід «День здоров’я» з виїздом на лівий берег р. Дніпро; військово-патріотичний захід «Один день в армії. Курс молодого бійця» з тренінгом із першої домедичної допомоги;
 • патріотично – спортивний захід «Стежками козацької слави»;
 • фестиваль художньої самодіяльності «Студентські зорі» з нагоди Всесвітнього дня студентів;
 • національно-патріотичний захід до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні «Гілля калин похилилося»;
 • конкурс «Студентська красуня» з нагоди Дня студентів у гуртожитку коледжу;
 • урочисте вручення дипломів випускникам коледжу.

А ще творчі зустрічі:  з членами Національної Спілки письменників України, поетами Ганною Осадко,  Сергієм Татчиним, Юлією Броварною, Людмилою Дядченко в межах Всеукраїнського фестивалю сучасної української поезії «Материк»; екскурсії, походи до академічного музично-драматичного театру ім. Л.Українки, зустрічі з почесними громадянами міста, з відомими людьми нашого краю…

Дослідження, анкетування, узагальнення результатів надали факти та вказали напрямки подальшої роботи. Це справа не одного дня. Саме нова генерація іде за нами і забезпечує подальше життя, плавно вибудовує майбутнє. Але роботи багато, і ми виконуємо її, бо виховання – велика справа: вона вирішує долю людини.

Зараз важливо врахувати виклики часу. Тож важливо робити те, що можемо.

Немає   проблеми   актуальнішої    за  людське здоров’я   і життя.

Ставимось до неї відповідально. Тоді людина набуде захищеності та впевненості .

Бо Життя безцінне в кожному з часових вимірів.

До того  ж – єдине!