1931

Свою історію Кам’янський фаховий медичний коледж починає з 1 жовтня 1931 р., коли у зв’язку з гострою потребою кадрів медичних працівників Кам’янська міська рада прийняла рішення про відкриття медичного технікуму із двома відділеннями – акушерським і медсестринським. Своєї споруди не було і заняття проводилися у вечірній час у загальноосвітніх школах і лікарнях.

1937

 У 1937 р. для медичного технікуму по вулиці Медичній був збудований триповерховий навчальний корпус.

Друга світова війна, післявоєнна розруха і важкі роки відбудови народного господарства призвели до того, що міська рада була змушена тимчасово передати будинок медичного училища під воєнний госпіталь. 

1974

 Тільки в 1974 році училище повернулося у свої стіни. Упізнати його легко: ранньою весною і влітку його прикрашають білі акації та каштани. Узимку його можна впізнати за великими світлими вікнами, які випромінюють медичні знання.

Відтворити відео

Зміна назви

За роки існування коледж декілька разів змінював свою назву

1931

медичний технікум

1944-1946

фельдшерсько-акушерська школа

1946-1954

акушерська школа

1954-2016

медичне училище

З 2016

медичний коледж

Керівники

Сибачин І.І. і Сельцовський Я.Д.

Першими директорами були Сибачин І.І. і Сельцовський Я.Д.

Щербаков Сергій Григорович

У 1938 р. директором  став Щербаков Сергій Григорович, який практично все своє трудове життя (29 років) віддав становленню і розвитку технікуму.

Саусь Михайло Йосипович

З 1967 до 1986 рр. директором училища був Саусь Михайло Йосипович. У 1976 році ним було відкрито відділення «Стоматологія ортопедична». Довгі 19 років він вів корабель училища бурним житейським морем, долаючи труднощі, до однієї високої мети – якісної підготовки медичних спеціалістів для нашого міста і області.

Щербаков С.Г. і Саусь М.Й. – учасники Другої світової війни, нагороджені орденами і медалями.

Мельниченко Борис Павлович

Мужньо боролися на фронтах Другої світової війни та удостоєні урядових нагород багато випускників і викладачів училища. Один з них – Мельниченко Борис Павлович. Його доля – це доля нашого міста. В училищі він працював 50 років. Учасник Другої світової війни, Відмінник охорони здоров’я, нагороджений орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалями «За перемогу над Німеччиною», «За трудову відвагу», «За доблесний труд».

Тимченко Тетяна Миколаївна

У 2002 р. керівником училища стає Тимченко Тетяна Миколаївна – висококваліфікований, досвідчений спеціаліст, вона пройшла шлях від викладача до директора.

За період її роботи відкриті нові спеціальності – на базі 11 класів і 9 класів, вечірнє відділення, відділення післядипломної освіти, перший (бакалаврський) рівень вищої освіти. Проведені капітальні і поточні ремонти коледжу, відкриті нові тренажерні кабінети, закуплені нові меблі, навчальні посібники, фантоми, тренажери. Бібліотека поповнилася навчальною літературою, кабінети і лабораторії оснащені новим обладнанням. Відкритий комп’ютерний клас, кабінети доклінічної практики, лікувальної фізкультури, масажу, міні-фізіотерапевтичне відділення. Багато вже зроблено, а попереду – нові плани.

Кам’янський фаховий медичний коледж має статус закладу вищої освіти, з прекрасною біографією, матеріально-технічною і методичною базою, кадровим потенціалом.

Медичний коледж готує фахівців
за освітньо – професійними програмами

Сестринська справа - кваліфікація «медична сестра»
Стоматологія ортопедична - кваліфікація «зубний технік»
Лікувальна справа - кваліфікація «фельдшер»
Акушерська справа - кваліфікація «акушерка»

Підготовка спеціалістів проводиться за новими навчальними планами. Вони включають введення в практику медсестринського процесу, у центрі якого – пацієнт.

Гордість коледжу – його матеріально-технічна база, блоки кабінетів доклінічної практики, які імітують структурні підрозділи закладів охорони здоров’я, навчальні зуботехнічні лабораторії (єдині в Дніпропетровській області, одні із кращих в Україні), кабінети доклінічної практики в закладах охорони здоров’я, які оснащені сучасним обладнанням, фантомами, тренажерами.

Випускники

Випускники медичного коледжу традиційно стають переможцями обласних і Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності, вступають до медичних академій і університетів, отримують звання «Краща медсестра Дніпропетровської області». Серед них: Чубун М., Зімниця Л., Кармаєва Я., Демченко О., Біла О., Халецька Н., Гребінник Г., Астровська К., Орел А., Суп Г. та ін.

Позитивні зміни на відділенні «Стоматологія ортопедична» є особливо показовими.

Випускник спеціальності «Стоматологія ортопедична» Каяліді Олександр здобув деклараційний патент Міжнародного зразку на модель «Замковий фіксатор знімного зубного протезу».

Науково-дослідницькі роботи студентів Дем’янець Олени, Садовської Наталії, Романовського Артема, Мартиненко Олени на Міжнародних медичних конгресах студентів та молодих вчених у м.Тернополі, де брало участь більше 15 країн світу, були відзначені дипломами «За кращу доповідь».

Рейтинг коледжу

Рейтинг Кам’янського медичного коледжу постійно зростає. Протягом останніх років за результатами ліцензійного екзамену, який проводить Міністерство охорони здоров’я України, медичний коледж визнаний одним із кращих в Україні серед медичних закладів вищої освіти.

Коледж постійно підтримує зв’язок із закладами охорони здоров’я міста, області, на базі яких обладнані і оснащені навчальні кабінети. Це дає можливість відпрацьовувати практичні навички не тільки в доклініці, але й біля ліжка хворого.

Навчально-виховну роботу в коледжі забезпечують як штатні викладачі, так і сумісники. Серед них – доктори та кандидати наук, спеціалісти вищої категорії, магістри, викладачі-методисти, Відмінники охорони здоров’я і освіти, майстри спорту, провідні спеціалісти міста й області.

На базі медичного коледжу працюють медико-профільні класи середніх шкіл міста. Студенти коледжу постійно беруть участь в обласних і міських оглядах-конкурсах навчальних закладів, кабінетів, гуртожитків, творчих і дослідницьких робіт студентів, де посідають призові місця.

Заклади охорони здоров’я області мають велику потребу у наших випускниках за всіма спеціалізаціями, особливо у сільській місцевості. Серед випускників і студентів – стипендіати Президента України, Верховної Ради України, міського голови.

Наші випускники працюють не тільки в Україні, а й в країнах ближнього і далекого зарубіжжя – Німеччині, Польщі, Ізраїлі, Австралії, США, Канаді, Сирії, Йорданії, Марокко, Росії, Казахстані, Вірменії тощо.

Ми пишаємося випускниками коледжу, які працюють старшими і головними медсестрами закладів охорони здоров’я міста і області. Це – Тихан Тамара Іванівна, Сахно Наталія Іванівна, Орлата Лариса Миколаївна, Ляшко Людмила Петрівна (Заслужений медпрацівник України) і багато інших.

У медичному коледжі накопичений значний досвід з організації виховної роботи. Функціонує студентське співуправління, виходить газета «Медик», існує волонтерський рух. Наш навчальний заклад має власний гімн, який подарували до 70-річчя коледжу відомий поет Бурхан В.М. і композитор Кутєпов Ю.В.

Відремонтовані і працюють спортивний і тренажерний зали, працюють спортивні секції, гуртки, проводяться Дні здоров’я, Дні науки. На території коледжу розташовані спортивний майданчик і тенісні корти. Всім іногороднім студентам надається гуртожиток. В коледжі працює бібліотека з читальним залом, їдальня, комп’ютерний клас. Команда знавців, яку очолює заступник директора з виховної роботи Лончук Н.В., протягом дев’яти років посідає призові місця в І лізі серед команд міста міського клубу інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?», а цього року «Ерудит-квартет», у складі якого студенти Кам’янського медичного коледжу, посів ІІ місце в області.

Майбутні медики в стінах коледжу зростають не лише професійно, але й стають високоосвіченими людьми, носіями високої загальної, світоглядної культури з чіткою громадянською позицією, прагненням до саморозвитку та самовдосконалення.

Медицина – це особлива сфера діяльності. Молодь, яка прийшла до нас, впевнена, що обрала професію, яка буде потрібна за будь-яких політичних та соціальних умов, бо саме Медицина навчає, попереджує, розвиває, лікує, відновлює, повертає, допомагає. Тобто, робить все можливе, щоб хвора людина одужала; здорова – не хворіла; діти – довірливо прийняли медичну допомогу.

У 2016 р. виповнилося 85 років з дня заснування Кам’янського медичного коледжу та 40 рокiв з дня вiдкриття вiддiлення «Стоматологiя ортопедична».

Колектив медичного коледжу прагне зробити все, щоб підтримати свою добру славу, щоб приходили отримувати професію медичного працівника молоді люди, які відчувають покликання до цієї благородної професії.