Антиплагіат

Плагіат як навмисне використання роботи (фрагменту роботи) іншого без попереднього на те його дозволу і без будь-якої згадки про оригінального автора – одна з найбільш поширених форм порушення авторських прав у сучасному світі.

Форми плагіату

Плагіат має різні форми:

 • точне відтворення (слово в слово) чужого тексту й видавання його за свій;
 • використання значної частини тексту одного джерела без змін;
 • зміна ключових слів і фраз;
 • перефразування матеріалів кількох джерел та упорядкування їх так, щоб текст виглядав цілісним;
 • дублювання автором власних результатів (самоплагіат), значних шматків раніше опублікованих текстів без посилань;
 • бездоганне поєднання цитованих джерел і скопійованих абзаців без посилання;
 • змішування скопійованих матеріалів із кількох джерел.

Сервіс перевірки на антиплагіат

Наразі більшість провідних ЗВО України використовують сервіс Unicheck системно. Використання програми суттєво полегшує виявлення плагіату.

Кам’янський медичний коледж використовує зовнішню  систему  виявлення  текстових  збігів/ідентичності/схожості «Unichek» (https://unicheck.com/) рекомендовану  МОН  України. Використання системи відбувається відповідно до укладеної угоди з компанією, яка має право надавати послуги користування цією системою, а саме Сервісу перевірки на плагіат Unicheck згідно з укладеним договором з ТОВ “Антиплагіат”.

Академії, університети і коледжі США, Бельгії, Іспанії та ін. користуються сервісом Unicheck, який став незамінним помічником для студентів та викладачів таких навчальних закладів як Independence University, University of Tennessee,  The Art Institute of Colorado, Dillard University, Universidad Rey Juan Carlos,  Universidad Autónoma de Madrid, The University of Tennessee at Martin,  University of the Philippines, Bishop State community College,  Atlantic International University,  Bossier Parish Community College тощо. 

Відео інструкції для перевірки на антиплагіат

Відео інструкції можна переглянути на ютуб каналі Unicheck за цим посиланням.

Курси

Академічна доброчесність – це основа якості освіти.

Здобувачі освіти  Кам’янського медичного коледжу добре знайомі з цим постулатом і усвідомлюють, що  українська вища освіта змінюється, і важливою умовою успішного розвитку є впровадження принципів академічної доброчесності в навчання та наукову діяльність.

Для того, щоб ознайомитися і застосовувати у своїй діяльності принципи академічної доброчесності, здобувачі освіти пройшли онлайн-курс на платформі ВУМ online, та отримали сертифікати, що підтверджують навчальне навантаження курсу 0,1 кредиту ЄКТС.

У цьому курсі вони дізналися про те:

 • Що таке академічна доброчесність?
 • Що таке плагіат?
 • Як уникнути плагіату (академічне письмо)?
 • Як створити доброчесне середовище в коледжі?

 

https://vumonline.ua/course/academic-integrity-at-the-university/