Практичний тренінг з надання екстреної медичної допомоги в життєвих ситуаціях

 

Ми не зупиняємося на досягнутому і продовжуємо вдосконалювати набуті практичні знання! Адже якісна практична підготовка студентів–медиків є пріоритетною метою нашого коледжу.

У Кам’янському фаховому медичному коледжі пройшов черговий тренінг з надання екстреної медичної допомоги в різних життєвих ситуаціях.

Відкрила захід Вікторія Попова, завідувач навчально-виробничої практики, яка відзначила, що програма тренінгу з надання невідкладної медичної допомоги дає змогу здобувачу освіти максимально сконцентруватися на відпрацюванні алгоритмів практичних навичок в ситуаціях, які зустрічаються в щоденній практиці бригад екстреної медичної допомоги.

Тренінг проводили практикуючі фахівці Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицина катастроф Дніпропетровської обласної ради.

Серед них: фельдшери екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виїзної бригади – Юлія Лоза (випускниця Кам’янського фахового медичного коледжу), Євген Солод (випускник Кам’янського фахового медичного коледжу), Юлія Омельчук, Єгор Матвєєв, Антонюк Інна, Узун Анастасія,   лікар з медицини невідкладних станів Ліна Потапенко, лікар реанімаційної бригади та інтенсивної терапії екстреної медичної допомоги Анна  Курявська.

Програма тренінгу складалася з чотирьох локацій,  на яких розігрувалися сценарії ситуацій, які найчастіше зустрічаються в практичній діяльності бригад екстреної медичної допомоги.

На першій локації здобувачі освіти мали змогу відпрацювати алгоритми надання невідкладної медичної допомоги постраждалим при отруєнні чадним газом та суїцидах.

На другій локації вдосконалювалися навички догоспітальної медичної допомоги постраждалим при опіках та сторонніх тілах дихальних шляхів у дітей та дорослих.

Відпрацювати навички екстреної медичної допомоги пацієнтам при гострому коронарному синдромі та інсульті студенти коледжу мали змогу на третій локації.

На четвертій локацій розглядалися та відпрацьовувалися навички та алгоритми дій бригади екстреної медичної допомоги при аваріях та коматозних станах.

На всіх локаціях студенти вчились оцінювати стан пацієнта, відпрацьовували навички первинного огляду пацієнта.

Під час проведення тренінгу здобувачі освіти власноруч відпрацьовували алгоритми надання невідкладної допомоги під керівництвом тренерів. Така практика дає змогу майбутньому медичному працівнику бути максимально організованим, сприяє вдосконаленню набутих навичок, посилює  впевненість у прийнятті професійних рішень.

Вікторія ПОПОВА, завідувач навчально-виробничої практики