До дня науки. Ми віримо у щасливе майбутнє

Кожного дня ми віримо, що він останній у війні. Кожного дня ми мріємо більше ніколи не чути звуку сирен і повідомлень про наслідки ворожих атак.
Наші думки про одне: про мир, про перемогу, про вільну країну. Попри психологічну втому та моральний біль, ми тримаємося та тримаємо, бо віримо у непереборний дух нашого народу та перемогу нашої України!

Завдяки нашій згуртованості, ми продовжуємо навчати та навчатися, об’єднуватися та обмінюватися ідеями і поглядами, щоб і надалі попри всі негаразди забезпечувати безперервність освітянської та наукової діяльності і разом йти до спільної перемоги.

Тетяна Тимченко, директор коледжу наголосила: «Тільки беззаперечний простір свободи пошуку і спілкування з однодумцями – ровесниками, обмін ідеями і результатом роботи, є умовою цивілізаційних проривів, змін, що об’єднують, гуманізують, а не сіють ворожнечу. Саме так сформується нова генерація молодих вчених, на засадах незалежності від політичних впливів та ідеологій.Тільки так зміцніють надсучасні стосунки між молоддю – людяність, не зіткнення протиріч, а переплетення ідей, доповнення та творчий розвиток в науковій діяльності студентської спільноти; викристалізуються зерна мудрості навіть у зовсім ще юних науковців через усвідомлення того, що всі ми люди єдиного дому – планети Земля. Це не гучне гасло, а мудрість давніх філософів, до яких варто дослухатись: «Поміж мудрих немає чужинців». (Тимченко Т.М. І цілого світу замало: у чому цінність міжнародного співробітництва в освітньому процесі. Фахова передвища освіта, №1-2, 2022).

Переглянути журнал.

 

Здобувачі освіти і викладачі коледжу приєдналися до участі в науково-практичних конференціях, де об’єдналися учасники закладів освіти Київської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської,  Львівської, Полтавської, Харківської, Черкаської, Чернівецької та інших областей.Від Кам’янського фахового медичного коледжу представили свої напрацювання:

 • Носач О.В., Максудов Я.І., Лагун А.І., Балабас В.Г. Вплив паління на виникнення захворювань тканин ротової порожнини у підлітків. Сучасні перспективи розвитку стоматології через призму наукових досліджень молодих вчених: зб. матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Рівне, Україна, 10-11 лютого 2022 р./ редкол.: Р.О. Сабадишин та ін. – Рівне КЗВО «Рівненська медична академія», 2022, с. 73-79 Перглянути збірник тез.
 • Заплавна Т.Ю., Нєженцева А. Є., Євдаш М.Л. Упровадження мотиваційно-інноваційних складових у підготовці зубних техніків при вивченні дисципліни «Анатомія та фізіологія з елементами біомеханіки жувального апарату». Сучасні перспективи розвитку стоматології через призму наукових досліджень молодих вчених: зб. матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Рівне, Україна, 10-11 лютого 2022 р./ редкол.: Р.О. Сабадишин та ін. – Рівне КЗВО «Рівненська медична академія», 2022, с. 45-50 Перглянути збірник тез.
 • Міханошина Г.А., Щигорцова О.В. Методи та принципи викладання латинської мови у Кам’янському фаховому медичному коледжі. Збірник наукових публікацій ІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Актуальні питання медико-біологічних і фармацевтичних наук» (24-25 лютого 2022 р.), м. Житомир, с. 282-285 Переглянути збірник тез.
 • Бондаренко Л.Г., Бондаренко В.Р. Сучасний інформаційний простір закладу освіти: перспективи розвитку та шляхи реалізації. Безпечне освітнє середовище, як основа створення ефективної системи безперервної освіти: матеріали ІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції Чернівецького медичного фахового коледжу, 12.05. 2022 / за заг. ред. О.С. Стрижаковської, Ф.В. Кузик, Т.І. Бойчук, Л.М. Авдіковської, Т.М. Антонюк, Л.П. Українець, А.В. Денежко. – Чернівці, 2022, с. 33-37 Переглянути збірник тез.
 • Ляшенко Н.Ю., Кашубіна М.В. Фундаментальна та фахова підготовка як фактор професійного спрямування здобувачів освіти при вивченні природничо-наукових дисциплін. Безпечне освітнє середовище, як основа створення ефективної системи безперервної освіти: матеріали ІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції Чернівецького медичного фахового коледжу, 12.05. 2022 / за заг. ред. О.С. Стрижаковської, Ф.В. Кузик, Т.І. Бойчук, Л.М. Авдіковської, Т.М. Антонюк, Л.П. Українець, А.В. Денежко. – Чернівці, 2022, с. 94-100 Переглянути збірник тез.
 • Клименкова С.В., Чех А.А. Пошуково-дослідна робота як форма пізнавально-творчої діяльності здобувачів освіти на прикладі аналізу хімічного складу енергетиків. Актуальні питання клініки, діагностики, лікування та реабілітації на різних рівнях надання медичної допомоги: Збірник матеріалів II Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Рівне, 19-20 травня 2022 р./ редкол.: О.В. Штрімайтіс та ін. – Рівне: КЗВО «Рівненська медична академія», 2022, с. 48-52 Переглянути збірник тез.

Надано до друку статті:

 • Лончук Н.В. Організаційні засади управління якістю освітньої діяльності в медичному коледжі.
 • Братусь Є.П. Майстер-клас як ефективна форма підготовки майбутніх зубних техніків.
 • Краснолицька Л.М. Вибір. Зробіть його вчасно, бо обраний фах і доля – єдині.

Фахова передвища освіта, №3, 2022

 • Бузажи І.О. Особливості освітнього процесу в умовах карантинних обмежень.
 • Харченко С.Є., Лавецька О.В. Інтерактивне навчання – ефективний спосіб якісної підготовки майбутніх фахівців-медиків до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
 • Лавецька О.В., Коваленко Я.В. Заходи щодо забезпечення адаптації студентів першого курсу та збереження контингенту студентів наступних курсів у медичних ЗФПО (із досвіду роботи).

Фаховий молодший бакалавр: стан освітньо-професійного ступеня в умовах сьогодення та перспективи у майбутньому: матеріали ХІІ Всеукраїнської науково-методичної інтернет-конференції (28 лютого 2022 р.), м. Суми, 2022.

Сертифікати учасників
Всім учасникам, творчого натхнення, сміливих задумів і успішного їх втілення.
Все буде Україна!
Разом до перемоги!

Світлана  Клименкова,

керівник відділу науково-дослідної роботи студентів