Майстер-клас з питань надання допомоги при невідкладних станах у дорослих та дітей і питань застосування лікарських засобів парентеральним способом

 

На базі Кам’янського фахового медичного коледжу пройшов майстер-клас з питань надання допомоги при невідкладних станах у дорослих та дітей і питань застосування лікарських засобів парентеральним способом.

Відкрила захід Вікторія Попова, завідувач навчально-виробничої практики, викладач вищої категорії, викладач-методист, зазначивши, що для майбутніх медичних працівників велике значення має практична підготовка. В умовах сьогодення викладачі клінічних дисциплін мають зробити все можливе для забезпечення якісної практичної підготовки. , яка зауважила, що на прохання здобувачів освіти та їх батьків  проводиться майстер-клас з питань надання допомоги при невідкладних станах та парентерального способу введення ліків. До цього заходу дистанційно під’єднані здобувачі освіти різних освітньо-професійних програм.  На заході були присутні викладачі клінічних дисциплін коледжу та студенти. 

Мета проведення даного тренінгупідвищення рівня підготовки здобувачів освіти з надання медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі та закріплення професійної компетентності ефективного застосування практичних навичок використання лікарських засобів.

Модератором заходу була Наталія Якубович, викладач вищої категорії, викладач методист, голова циклової комісії терапії та хірургії, голова обласного методичного об’єднання викладачів дисциплін терапевтичного профілю.

Програма майстер-класу складалася з ключових моментів, які необхідні для порятунку і підтримки життя постраждалого на догоспітальному етапі: дотримання правил власної безпеки, огляду місця події, визначення алгоритму дій,  надання медичної допомоги, уникненню ускладнень при наданні невідкладної медичної допомоги.

Під час проведення заходу демонструвались приклади з життя, які виникають у побуті, на вулиці, у місцях скупчення людей тощо.

Алгоритм дій медичної допомоги при станах: «Непритомність. Гострий серцевий напад. Анафілактичний шок. Термінальний стан» продемонструвала на прикладах Ірина Яковлева, викладач коледжу, лікар вищої категорії медицини невідкладних станів Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф разом з асистентами: випускниками коледжу освітньо-професійної програми Лікувальна справа Олександром Сеніним та Іллею Бурховичем, які наразі працюють на станції екстреної медичної допомоги.

Надання медичної допомоги на догоспітальному етапі при потраплянні сторонніх тіл в дихальні шляхи у дітей та дорослих, при проникаючих ранах грудної клітини та брюшної порожнини продемонструвала Дар’я Романова, викладач коледжу, професіонал  практик, лікар педіатр, сімейний лікар разом з асистентом, здобувачем освіти освітньо-професійної програми Лікувальна справа Максимом Скуренком.

Майстер-клас з першої медичної допомоги при травмах голови, хребта, тазу та кінцівок, а також зупинки артеріальної та венозної кровотечі продемонстрував Сергій Горяінов, викладач коледжу, сімейний лікар разом з асистентом, здобувачем освіти освітньо-професійної програми Лікувальна справа Іваном Неробою.

Брилевич Олена, голова циклової комісії сестринської справи та Лариса Краснолицька, викладач основ медсестринства, провели майстер-клас з  питань парентерального введення лікарських засобів.

Усі присутні на майстер-класах і онлайн, і офлайн дали позитивні відгуки і висловили побажання продовжити таку практику.

Таким чином, проведення таких майстер-класів допомагає здобувачам освіти Кам’янського фахового медичного коледжу сформувати здатність застосовувати отримані знання у практичних ситуаціях та приймати обґрунтовані рішення з надання невідкладної медичної допомоги в різних клінічних ситуаціях, бездоганно, безпомилково володіти алгоритмом та інструментальним забезпеченням допомоги.

До цього заходу підключилось близько 1000 осіб. Це здобувачі освіти та їх батьки, які теж мали змогу навчитись надавати першу допомогу.

Фотозвіт

 

Вікторія Попова, завідувач навчально-виробничої практики