Медицина – естафетна професія. Із рук в руки вона передає найцінніше – життя!

У  Кам’янському фаховому медичному коледжі на постійній основі сумісно з Обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Дніпропетровської обласної ради для старших курсів студентів освітньо-професійної програми Лікувальна справа проводяться  практичні тренінги, майстер-класи з надання медичної допомоги постраждалим при невідкладних станах.

Метою тренінгів є вдосконалення практичної підготовки здобувачів освіти;  наближення її до реальних умов сьогодення.

Слід зазначити, що серед  професіоналів-практиків центру є випускники Кам’янського фахового медичного коледжу.

Програми тренінгів включали роботу студентів за різними локаціями та блоками:

Первинний огляд пацієнтів.

  • Політравма.
  • Сортування постраждалих при надзвичайних подіях.
  • Серцево-легенева реанімація.
  • Аварія. Кома.
  • Суїцид. Отруєння чадним газом.
  • Стороннє тіло дихальних шляхів. Опіки.
  • Гострий коронарний синдром. Інсульт.

Студенти медичного коледжу мали змогу відпрацювати власноруч практичні навички під керівництвом викладачів коледжу та тренерів центру із таких ситуацій як: мінно-вибухова травма, транспортна іммобілізація, застосування турнікетів та шийних комірів, тампонада кровотеч, синдром тривалого стиснення, серцево-легенева реанімація, диференційна діагностика та невідкладна допомога при коматозних станах, сортування постраждалих при хімічних ураженнях (вибух брудної бомби) тощо.

Розглядаючи різні життєві ситуації, занурені в об’єктивність воєнного стану, студенти вдосконалювали набуті в процесі навчання в коледжі вміння та навички.

Практичні тренінги сприяють формуванню у студентів випускних курсів здатності приймати обґрунтовані рішення,  дотримуватись алгоритмів дій; посилюють впевненість у своїх професійних діях  з надання допомоги постраждалим; дають змогу в умовах сьогодення забезпечувати якісну підготовку фахівців. Тренінги проходять інтерактивно, цікаво і результативно та мають багато позитивних відгуків.

ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ З НАДАННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЯХ

ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ З НАДАННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ ПОДІЯХ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ