“Мова – ДНК нації” – тиждень циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін

Традиційно у березні у Кам’янському фаховому медичному коледжі проводиться тиждень циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін «Мова – ДНК нації». У рамках тижня було проведено низку заходів.

У співпраці з Центральною міською бібліотекою ім. Т.Г. Шевченка пройшли онлайн-уроки: «Віч-на-віч з Т.Шевченком», «Ім’я Тараса Шевченка у топоніміці Кам’янського». Учасники заходу зрозуміли, що ніщо «людське, надто людське» не було чуже великому поету. Саме про це говорили бібліотекарі під час етеру, спираючись на спогади земляків, листи та щоденники самого Тараса Шевченка.  Студенти групи СС-50/21 дізналися нові факти про життя Великого Кобзаря. Викладач – Лавецька О.В.

Відбувся онлайн-марафон «Віч-на-віч з Шевченком».  Студенти груп СС-29/22, СС-30/22, ЛС-1/21, ЛС-43/22 презентували поезії Тараса Шевченка українською, англійською мовами; захищали проєкти, створені  за мотивами поезій Кобзаря. Під час інтерактивну звучало живе слово студентської молоді: «Шевченко для мене – це…». Здобувачі освіти Шевченка уособлювали  з Україною, рідним краєм, який боронитимемо; це символ вільної України.   Викладачі – Соснова В.А., Куцевол О.П., Козлова О.В.;

Представники гуртка англійської мови під керівництвом О.В. Козлової, викладача англійської мови, презентували проєкти на тему: «Along the paths of the Kobzar». Проведений захід сприяє патріотичному вихованню молоді, розвитку національних почуттів та формує національну свідомість.

Викладачі історії  Харченко С.Є., Лавецька О.В.провели виховний захід-реквієм на тему: «Нехай святиться у віках в борні здобута незалежність», спрямований на виховання патріотизму та національної свідомості, формування гордості за свій народ. Студенти груп СС-33/22 та СО-36/22 стверджували, що кожен українець повинен мати активну громадянську позицію щодо своєї історії та подій в України.  Провідний мотив заходу: «Україна  в серці кожного з нас!».

Олімпіаду з дисципліни «Основи економічної теорії» серед здобувачів освіти груп СО-35/22, СО-36/22 та ЛС-2/20 провів викладач  Циганок В.О.

Переможцями стали:

1 місце – Саранча Олександр (група ЛС-2/20)

2 місце – Малінська Софія (група ЛС-2/20)

3 місце – Дробниця Тетяна (група СО-36/22)

Заняття з елементами тренінгу для здобувачів освіти групи СС-33/22 «Вірус лихослів’я: як вберегтися» провела практична психологиня, викладач – Коваленко Я.В. Мета заходу: профілактика та корекція лихослів’я у студентському середовищі, формування негативного ставлення до лихослів’я.

Подібні заходи не тільки розширюють знання студентів, але й підвищують зацікавленість у вивченні гуманітарних та соціально-економічних дисциплін.

Олена ЛАВЕЦЬКА,

голова циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін