Практичний тренінг з надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних подіях в умовах воєнного стану

У медицині є поняття «Золота година» – це вирішальний час для порятунку життя постраждалого при виникненні надзвичайної ситуації. Тому медичні працівники не мають права на сумніви, страх та нерішучість.

26.01.2023 року на базі Кам’янського фахового медичного коледжу відбувся практичний тренінг «Надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних подіях в умовах воєнного стану» для здобувачів освіти коледжу. Тренінг проводили практикуючі фахівці Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицина катастроф Дніпропетровської обласної ради.

Відкрила захід Вікторія Попова, завідувач навчально-виробничої практики, яка відзначила, що цей тренінг має свої особливості, пов’язані з воєнним станом, з трагедією міста Дніпро, що для медичних працівників велике значення має практична підготовка і саме тренінг є ефективною формою інтенсивного практичного навчання. Цей тренінг має на меті вдосконалити практичну підготовку і наблизити її до реальних умов сьогодення.

Також особливістю тренінгу стало те, що його проводили  професіонали-практики, які брали участь у наданні допомоги постраждалим від ракетного удару жителів міста Дніпро.

Серед них:

  • Фельдшери з медицини невідкладних станів виїзної бригади – Юлія Лоза (випускниця Кам’янського фахового медичного коледжу), Євген Солод випускник Кам’янського фахового медичного коледжу), Юлія Омельчук, Єгор Матвєєв.
  • Лікар – інтерн МНС – Катерина Дікарєва
  • Лікар реанімаційної бригади та інтенсивної терапії екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – Анна  Курявська.

Тренінг був поділений на три основні блоки:

І. Політравма

ІІ. Серцево-легенева реанімація

ІІІ. Сортування постраждалих при надзвичайних подіях

Блок 1: студенти мали змогу відпрацювати практичні навички власноруч під керівництвом тренерів з таких ситуацій, як мінно-вибухова травма, транспортна іммобілізація, застосування турнікетів та шийних комірів, тампонада кровотеч, синдром тривалого стиснення.

Блок 2: в цьому блоці здобувачі освіти вдосконалювали свої навички з проведення базової та повної серцево-легеневої реанімації, диференційної діагностики та невідкладної допомоги при коматозних станах.

Блок 3: в цьому блоці, практичні навички відпрацьовувалися за сценарієм медичного сортування постраждалих при хімічних ураженнях ( вибух брудної бомби).

Здобувачі освіти медичного коледжу 3 – 4 курсів освітньо-професійної програми Лікувальна справа активно відпрацьовували практичні навички. Студенти провели майстер-класи разом з професіоналами-практиками.

Проведення таких практичних тренінгів дає досвід для вдосконалення набутих навичок в процесі навчання у студентів, а також формує здатність вміти приймати обґрунтовані рішення та дотримуватися алгоритмів дій з надання невідкладної допомоги постраждалим у майбутній професії.

Ми живемо в час, коли небезпека настільки близька і раптова, що медичні працівники мають бути максимально організовані та готові якнайшвидше прийти на допомогу.

Вікторія ПОПОВА, завідувач навчально-виробничої практики