Заходи до Міжнародного дня прав людини 2022

Щорічно 10 грудня у світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

Студенти та викладачі Кам’янського фахового медичного коледжу долучилися до відзначення цієї дати. У грудні 2022 року у коледжі були проведені заходи до Міжнародного дня прав людини:

  • за участі представника антинаркотичного реабілітаційного центру «Нарконон» Наталії Очеретяної проведено годину спілкування «Створення родини без насильства» (студенти гр. СО-35/22) та правовий лекторій «Права дитини» (студенти гр. СО-36/22),
  • у співпраці з центральною міською бібліотекою пройшов онлайн-урок «Інформаційна гігієна та медіа грамотність під час війни» (студенти гр. СС-29/22),
  • студенти презентували матеріали з питань «Загальної декларації з прав людини»:
  • «Факти порушення прав людини в умовах війни в Україні» – Кошева Віка, студентка гр. ЛС-2/20;
  • «Права людини» – Півненко Марія, студентка гр.ЛС-1/21;
  • «Насилля в сім’ї» – Шевченко Микита, студентка гр. СО-35/22;
  • провели інформ-дайджест «10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини – Кротова Софія , студентка гр. СС-25/20;
  • відбулося сумісне засідання предметних гуртків правознавства та історії України «Славетні жінки України», студенти гр.СС-30/22.

Кураторами груп були проведені бесіди з проблем духовно-морального та правового виховання студентської молоді та профілактики правопорушень: «Дотримання законів України – обов’язок кожного громадянина».

У бібліотеці коледжу оформлено інформаційно–тематичний куточок «Попередження домашнього насильства та жорстокого поводження в дитячому середовищі».

Подібні заходи підвищують зацікавленість здобувачів освіти у вивченні основ правознавства, розширюють правові знання, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання у повсякденному житті.

 

  
Олена ЛАВЕЦЬКА, викладач основ правознавства