Тренінг «Основи домедичної допомоги в умовах воєнного стану за сертифікованими програмами « Basic Life Support» та « Stop the bleed»

28.09.2022 року викладачі Кам’янського фахового медичного коледжу: лікар педіатр, сімейний лікар Дар’я Романова та сімейний лікар Сергій Горяінов з метою підвищення кваліфікації взяли участь у тренінгу «Основи домедичної допомоги в умовах воєнного стану за сертифікованими програмами « Basic Life Support» та « Stop the bleed», який відбувася  на базі театру ім. Лесі Українки.

Тренінг проводили лікарі Червоного хреста та екстреної медичної допомоги: Сергій Макаренко та Ярослава Шевченко.

Мета тренінгу: навчити базовим навичкам надання невідкладної домедичної допомоги осіб які не мають медичної освіти до прибуття працівників екстреної медичної допомоги.

Учасникам сертифікованих програм «Basic Life Support» та «Stop the bleed» були представлені основні принципи та алгоритми з надання невідкладної домедичної допомоги в умовах воєнного стану: оцінка стану постраждалого; базова серцево-легенева реанімація дорослих та дітей; сторонні тіла дихальних шляхів; зупинка кровотечі.

Тренінг складався з двох частин: теоретична та практична, яка містила відпрацювання навичків базової серцево-легеневої реанімації, сторонні тіла дихальних шляхів, зупинка кровотечі.

Кожен учасник тренінгу відпрацьовував практичні навички надання невідкладної домедичної допомоги на фантомах під керівництвом тренерів.

Після закінчення заходу кожен учасник отримав сертифікат про проходження навчання з курсу тренінгу «Основи домедичної допомоги в умовах воєнного стану за сертифікованими програмами « Basic Life Support» та « Stop the bleed».

Романова Дар’я,  викладач клінічних дисциплін, лікар педіатр, сімейний лікар