Обласна інтегрована студентська конференція: «Питання професійної мотивації випускника медичного коледжу: соціальний, психологічний та юридичний аспект»

14.12.22 року на базі Кам’янського фахового медичного коледжу було проведено обласну інтегровану студентську конференцію.

Мета конференції: розкрити питання професійної мотивації, що забезпечить соціальну мобільність фахівців.

Модератор конференції Кіра Іванова, викладач соціальних дисциплін, надала аналіз особливостей працевлаштування молодого спеціаліста.  На що варто звертати увагу при прийомі на роботу, про що слід пам’ятати викладачам, які готують спеціалістів.

Під час роботи обласної інтегрованої студентської конференції учасники, студенти 1-го, 2-го та 3-го курсів, з’ясовували, як процес працевлаштування розкрито в соціологічній науці, юриспруденції та психології. Представники конференції складали опорний конспект, де зібрали основні складові кожного виступу, уклавши “Шпаргалку випускника” з питань самопрезентації під час прийому на роботу. Це був основний акцент конференції. Активно готували та виступали з доповідями та творчими проєктами, в яких розкривались методи самовдосконалення та розвитку молодого спеціаліста, студенти освітньо-професійних програм Лікувальна справа, Сестринська справа груп ЛС – 1/21 та СС – 10/20.

Конференцію готували викладачі соціології, психології та правознавства. У ході конференції було зазначено, що ці дисципліни проявили точки перетину заявленої теми тому, що в структурі особистості просліджується соціальний аспект: вміння, знання, навички, потреба у визнанні та любові.  Стабільність психіки молодої людини, адаптаційні механізми та правові знання, які окреслюють свободу перспектив та можливостей, обмежуючи професійні промахи та помилки, які не бажані в медицині особливо.

Такий досвід має яскравий інформаційний характер, особливо в умовах воєнного стану – бажання і потреба мати роботу за отриманою професією, здатність в неї ввійти адаптованими, працювати в умовах, близьких до ризику. Це той результат, задля якого ми всі готуємо професіоналів.

Популярний слоган «Вір у себе і тебе ніщо не зупинить!» спрацює на користь випускників, якщо в них будуть поєднані всього дві риси: фаховість і відповідальність.

Гості конференції, представники Дніпровського базового медичного коледжу та Криворізького фахового медичного коледжу, відзначили актуальність теми конференції, сучасність інформації виступів, активність учасників в роботі та співпраці протягом засідання. Представники Павлоградського фахового медичного коледжу відзначили рівень підготовленості учасників та проведення заходу в умовах  воєнного стану.

Ольга Сотникова, методист Кам’янського фахового медичного коледжу, підсумувала, що питання соціального, психологічного та юридичного спрямування щодо професійної мотивації випускника себе ніколи не вичерпають, тому гартуємо сили для нових здобутків.

Ольга Сотникова, методист Кам’янського фахового медичного коледжу