Ділимося досвідом

У Кам’янському медичному коледжі 24 травня 2017 року проходила обласна методична рада ВМНЗ І-ІІ р.а. «Розвиток творчого потенціалу викладача: перспективи, пошуки, здобутки».

1

Гостями закладу стали представники Дніпровського базового медичного коледжу – Гармаш Н.Л. (заступник директора з виховної роботи), Колесниченко Т.Є. (викладач анатомії); Криворізького медичного коледжу – Синяговська І.О. (заступник директора з виховної роботи); Павлоградського медичного коледжу – Дорошенко І.В. (викладач анатомії); Нікопольського медичного коледжу – Коник Л.П. (заступник директора з виховної роботи), Траханова Т.І. (викладач анатомії).

 

Відкрила засідання директор Кам’янського медичного коледжу Тимченко Тетяна Миколаївна, яка зазначила, що тема обласної методичної ради дуже актуальна, адже в сучасних умовах творча особистість стає досить вагомою для суспільства на всіх етапах його розвитку. Вищій школі потрібен викладач, котрий працює у форматі творчих шукань. Такий викладач повинен уміти сам і навчити студентів творчо засвоювати знання, і застосовувати їх у конкретних навчальних та життєвих ситуаціях, критично осмислювати здобуту інформацію, оволодівати вміннями й навичками саморозвитку, самоаналізу, самоконтролю та самооцінки.

3

Програма методичної ради складалася з двох частин: методичної студії та творчої майстерні.

Методична студія була змістовною і відображувала значний практичний досвід колективу.

Методист коледжу Попова Вікторія Анатоліївна ознайомила членів обласної методичної ради зі створенням у Кам’янському медичному коледжі необхідних умов для розвитку творчості педагогічних працівників: належної матеріально-технічної бази, забезпечення методичною і фаховою літературою, різноманітна методична робота, робота творчих груп, створення сприятливого морально-психологічного клімату в колективі. Велика заслуга в цьому – адміністрації коледжу під керівництвом директора           Тимченко Т.М. Тетяна Миколаївна – саме такий керівник, який працює для людей і для колег.

5

Голова ЦМК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Соснова Валентина Анатоліївна розкрила сутність поняття «креативність» як складової творчого потенціалу викладача, поділилася досвідом роботи педагогів коледжу щодо застосовування різних моделей навчання.

6

Креативні форми та методичні прийоми при організації навчання студентів із власного досвіду запропонувала викладач зарубіжної літератури Іванова Кіра Сергіївна.

7

Методист коледжу Сотникова Ольга Михайлівна розповіла про роботу творчих груп як одну з ефективних форм реалізації творчого потенціалу викладача.

8

Мальцева Олена Василівна, методист коледжу, залучила всіх учасників до творчого процесу та провела міні-тренінг з діагностики і розвитку творчого потенціалу особистості, учасники якого оволоділи деякими прийомами та способами розвитку креативності.

9

При виконанні вправ «Процедура творчого визначення значення слова» та «Продуктивне божевілля викладача» всі учасники виявили свій високий творчий потенціал.

11

У рамках творчої майстерні викладачі Могіна Наталія Василівна і Бондаренко Людмила Григорівна провели обласний захід – інтегрований інтелектуальний альманах «Серце, тобі не хочеться спокою», де студенти показали результати своєї дослідницької роботи.

12

Гості Кам’янського медичного коледжу мали змогу побачити й інші «родзинки»: театралізовану сценку «Перший день молодого фельдшера» та фольклорне свято «Українське весілля» в рамках етнографічного культурно-просвітницького соціального проекту «Від народу набираємося сили» у виконанні студентів коледжу.

На завершення викладачі Кам’янського медичного коледжу, члени циклової методичної комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін, як справжні актори, продемонстрували освітянський гумористичний дивертисмент «КРОК до великої мети»: сон у весняну ніч про те, як би викладачі здавали іспит «КРОК-М».

14

Під час «Естафети думок» учасники засідання дали високу оцінку рівню підготовки засідання обласної методичної ради та рівню креативності, творчого потенціалу викладачів і студентів Кам’янського медичного коледжу.

15

Гості зазначили, що після таких творчих зустрічей виникає бажання знаходити нові підходи до навчально-виховного процесу, відкриваються нові можливості для креативних задумів.