Тиждень циклової комісії Сестринської справи

До Міжнародного дня медичної сестри у Кам’янському фаховому медичному коледжі традиційно проводиться тиждень циклової комісії Сестринської справи.

Медична сестра – одна з найгуманніших професій, що існують на землі, вона повинна мати достатньо знань, навичок, а також впевненості, щоб планувати, здійснювати, оцінювати догляд, що відповідає потребам кожного пацієнта.  Робота медичної сестри вимагає уважності, відповідальності, ясності в думках і легкості в руках.

У рамках тижня циклової комісії Сестринської справи проведено низку заходів:

«Торкаємось пацієнтів лише чистими руками!» – тренінг з гігієнічної обробки рук, до якого доєднались здобувачі освіти освітньо-професійної програми Сестринська справа.  Було розглянуто питання організації, впровадження та моніторингу системи профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я.

«Медична сестра – берегиня на війні» – інтерактивна лекція зі зворотним зв’язком. Під час   відео презентації викладач Брилевич О.А. розповіла про те, що від 24-го лютого 2022 року в Україні професія медичної сестри набула особливого значення. Війна перетворила наших медичних сестер на відважних бійців медичного фронту, які щодня, ризикуючи власним життям, рятують життя іншим.

«Захисти репродуктивний потенціал нації».  Тематичну лекцію з елементами проблемних ситуацій та відео супроводом презентували здобувачі освіти освітньо-професійної програми Акушерська справа у співпраці з викладачем Єгоровою К.І. Було розглянуто питання загального уявлення про репродуктивну здатність, репродуктивний потенціал. З’ясували, що хронічний стрес, низька фізична активність, невпорядковані статеві зв’язки, незбалансоване харчування, відсутність режиму навчання й відпочинку, вживання тютюну, алкоголю, наркотиків, забруднення навколишнього середовища тощо,  є провідними чинниками, які можуть призвести до порушення репродуктивного здоров’я.

Інтелектуальний WORKOUT, в якому взяли участь здобувачі освіти груп СС – 24/21, СС – 25/21, СС 26/21 під керівництвом викладачів Брилевич О.А., Флерко Т.В., Попової О.В.  був спрямований на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами на заняттях з  основ медсестринства.

Єдину годину спілкування «Моє покликання – медична сестра» – було проведено куратори академічних груп спільно зі здобувачами освіти. Відбулася презентація студентських пошукових робіт «Етика сучасної медсестри».

Бліцінформ «День білого халата». Експерти Гользберт Єлизавета та Грищук Руслан, здобувачі освіти групи СС-24/21,  розповіли студентам про велич, красу та зміст спеціальної форми, а також про   щоденну,  нелегку але таку необхідну працю медичних сестер.

За ініціативи Ради студентського співуправління було створено відеоролик до Дня медичної сестри.

Тематика заходів тижня циклової комісії Сестринська справа є актуальною у формуванні клінічного мислення, професійної компетентності та культури спілкування, розвитку пізнавальних інтересів студентів, кмітливості, спостережливості, підвищення рівня інтелектуального розвитку, професійної культури майбутніх медичних працівників.

Під час обговорення проведених заходів викладачі циклової комісії Сестринської справи подякували здобувачам освіти за любов до обраної професії, натхненну працю в опануванні знань, побажали всім міцного здоров’я, творчої наснаги та успіхів.

 

Голова циклової комісії Сестринської справи Олена БРИЛЕВИЧ