Сесія без стресу

Сесія без стресу

Від сесії до сесії… живуть студенти весело.

Істина – стара, як світ, але актуальності своєї не втрачає. І хоча сесія лише двічі на рік, проте вона неминуча, отже, слід змиритися і пережити її гідно.

Ох, як тільки ми не примудрялися свого часу, аби вдало скласти іспити! До кожного викладача шукали свій підхід, застосовуючи хитромудрі психологічні прийоми, напрацьовуючи методом спроб і помилок безцінний досвід для “братів наших менших” – першокурсників. І хай кине в мене камінь той, хто йшов здавати іспити без огидного тремтіння в животі!

Як уникнути стресу під час сесії?

ОТЖЕ, СЕСІЯ БЕЗ СТРЕСУ

Найкращий засіб від стресу під час сесії – це гумор, адже, як сказав один великий філософ, – світ вижив тому, що сміявся. За найменшої підозри на депресію або хворобу “нитікус-панікус” слід активно практикувати сеанс сміхотерапїї. Пам’ятайте, що із 100% того, що може статися, лише 10% (!!!) станеться насправді, а 90% – гра уяви Вашого розуму і Ваших думок. А думку, як відомо, Ви масте право змінити, адже вашим розумом не користується ніхто, крім Вас. Тому:

“Міняємо! Голову на плечах на рівноцінну з усіма зручностями”.

“Міняємо! Слона-депресію  –  на біг з посмішкою”.

Хай живе гумор, хай живе сміх – для тебе, для мене, для Бога – для всіх. З усіх тварин лише людина вміє сміятися, отже, студент – це людина, яка сміється, і тому він завжди і всього досягне.

ОТЖЕ, НОП (НАУКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ) СТУДЕНТА ПІД ЧАС СЕСІЇ

По-перше, Вам слід заспокоїтись. Це можна зробити всього за одну хвилину, застосовуючи нескладну вправу. Зробіть повільний видих і максимально глибокий вдих. Під час вдиху живіт випнути, на 4 секунди затримати дихання. Повільно видихнути, живіт підтягти. Повторити 5-7 разів.

Застосовується: перед іспитом, при наявності таких симптомів – мурашки по тілу, душа “у п’ятках”, п’ятки “спітніли” і т.п. Діє як заспокійлива пігулка, але набагато швидше і без побічних ефектів. Голова залишається ясною і спокійною. Або, як казав Остап Бендер, “дихайте глибше: Ви схвильовані”.

Якщо Ви хочете успішно скласти сесію, влаштуйте собі і викладачу свято інтелекту, і переконаєтесь, що сесія – це не так страшно, як Вам здається.

Вдома, коли Ви готуєтесь до чергового іспиту,  – не встаючи зі стільця, можете через кожні півтори-дві години робити такі вправи.

  1. Для очей – спрямовувати погляд у далину.
  2. Для рук – крутити кистями, стискувати, розпрямляти пальці.
  3. Для шиї – нахили голови вліво-вправо, вгору-вниз.
  4. Для плечей – колові рухи вперед-назад.
  5. Для ніг – обіпріться ліктями об коліна, підніміть і опустіть носки 15 разів.
  6. Для спини – вигніться, відводячи плечі назад, прогніться – плечі вперед, виконувати, доки не зникне напруга у хребті.

Щоб почуватися впевнено і підвищити свою самооцінку, напишіть довгий список своїх переваг, умінь, перемог над собою. Зробіть собі чудовий подарунок – поверніть собі самого себе. Знайдіть час, щоб хоча б трохи послухати спокійну музику або пограти самому, якщо Ви це вмієте (не на нервах!). Спробуйте знайти хвилину, щоб побути наодинці з собою, посидіти “на березі власної душі”, щоб відновити втрачену рівновагу. Пам’ятайте, що Ви наділені Духом, Волею, Розумом, і зможете впоратися з будь-яким завданням.

Вірте у себе, у свої безмежні можливості, – і все вийде.