Роби як я, роби краще ніж я – Є.П. Братусь

Власний баготорічний практичний досвід, викладацька діяльність твердо впевнили Євгена Павловича Братуся, в тому, що особистість викладача, коло спілкування має беззаперечний ефект впливу на майбутнє фахівця, на його ціннісні орієнтири, гуманні професійні підходи у практичній роботі. Тому власні історії життя викладач зуботехнічних дисциплін доречно презентує здобувачам освіти, своїм майбутнім колегам з гордістю та надією, що наші випускники будуть гідними громадянами.

Євген Павлович у своїй статті «Майстер-клас як ефективна форма підготовки майбутніх зубних техніків» визначив: «Майстер-клас – це складно, але як ефективно для саморозвитку техніка та комфорту пацієнта. «Роби як я, роби краще ніж я», під таким гаслом проходять майстер-класи у відділенні «Стоматологія ортопедична», на яких здобувачі освіти повторюють етап за етапом, виконують всі вказівки та зауваження викладачів, закріплюють та вдосконалюють свої практичні навички. Захоплює студентів мій досвід та спілкування з визначними вченими-стоматологами  України – Київського медичного інституту професорами Власенко З.С. і Флісом П.С., викладачем Сидоренко Г.І., а також професором Дніпровської медичної академії Панчохою В.П. Я гордий такої можливості вчитися у цих видатних людей викладацькій майстерності, професійному вдосконаленню, непересічній людяності та відкритості до обміну думками та досвідом. Зустрічі з геніальним Амосовим М.О. залишилися назавжди незабутніми. Я вдячний їм найперше за те, що зрозумів – зупинятися не можна. Проведені майстер-класи впевнюють в тому, що простір для розвитку людини не є обмеженим. Саме це – основний сенс роботи професіонала.

Тому викладачі зуботехнічних дисциплін постійно підвищують свою професійну майстерність.  Коледж запрошує своїх випускників – кращих зубних техніків міста та області для підготовки майбутніх фахівців до практичної роботи в поліклініках з високим рівнем оснащення та виконання робіт, в умовах професійної конкуренції. Такі зустрічі формують у студентів професійне і творче  відношення до роботи, спроможність на реалізацію завдань у команді, здатність до самоконтролю і самооцінки; виховують художні та естетичні смаки; спрямовують студентів на оволодіння новими інноваційними методами виготовлення зубних протезів Як результат спільної роботи – випускники Кам’янського фахового медичного коледжу працюють в закладах охорони здоров’я України та зарубіжжя». (Фахова передвища освіта, №3, 2022, с. 72-74).

 

 

Вітаємо Євгена Павловича з публікацією!

 

Світлана Клименкова,

керівник відділу науково-дослідної роботи студентів