Музей та війна

8 вересня 2022 року викладачі Кам’янського фахового медичного коледжу відвідали Музей історії міста та приєдналися до перегляду презентації директорки Наталії Буланової «Музей та війна» про її участь у ХХVI Міжнародній конференції ICOM (international council of museums). ICOM – це міжнародне об’єднання музеїв та професійних музейних працівників, які займаються збереженням, охороною та популяризацією світової природничої і культурної спадщини. Директорка Музею наголосила, що такі обміни знаннями допомагають успішно розвиватися у міжнародній комунікації.

Цікаво було дізнатися, яку важливу роль під час військових дій виконують музеї на службі суспільства України. Сьогодні, як ніколи, головна місія Музею –  інтерпретувати та експонувати матеріальну та нематеріальну спадщину, бути відкритими для громадськості, доступними та інклюзивними, сприяти різноманітності та сталості світу. Їхня робота та комунікація грунтується на засадах етики і професійності, передбачає залученість громад і пропонує неоцінений досвід для освіти, насолоди, роздумів і обміну знаннями.

Наталія Буланова повідомила присутнім про подальшу роботу Музею історії міста Кам’янське у воєнний час. Музей продовжує зберігати та популяризувати колективну пам’ять мешканців краю, як складової історичної спадщини України. Усі заходи сприяють формуванню громадської, культурної свідомості відвідувачів музею шляхом критичного осмислення минулого, патріотичного виховання молодого покоління.

Під час заходу відвідувачі були вражені персональною фотовиставкою спортивного журналіста і репортажного фотографа Миколи Синельникова «STOP WAR». Сюжети світлин об’єднані темою спорту. З одного боку, це тотальна руйнація внаслідок жорстоких бомбардувань та обстрілів спортивної інфраструктури, з іншого – стійкість і відданість спорту українців, незважаючи на воєнні обставини.

Світлана Клименкова,

керівник відділу науково-дослідної роботи студентів