Математика в медицині

01.12.2023р.  студенти   комунального закладу “Кам’янський фаховий медичний коледж” Дніпропетровської обласної ради” взяли участь у роботі регіональної математичної конференції серед здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти Кам’янського регіону за темою “Практичне застосування математики та математичні методи розв’язку практичних задач сучасності” на базі ВСП “Технологічний фаховий коледж ДДТУ”.

Комунальний заклад “Кам’янський фаховий медичний коледж” Дніпропетровської обласної ради” представляли на конференції здобувачі освіти Софія Білоус та Анастасія Холкіна, гр. СО-14/23 (І курс), Ксенія  Рудик, гр. ЛС-15/23 (І курс), які презентували доповідь на тему: “Математика в медицині”.

Під час захисту проєкту було зазначено, що актуальність обраної теми полягає в наступному: на перший погляд між математикою і медициною немає жодного зв’язку, але це не так.  Математика, за загальним визнанням, є «царицею» всіх наук, адже вирішує проблеми хімії, фізики, астрономії, економіки, соціології та багатьох інших наук.  Часто медики зіштовхуються з загальними проблемами, сформульованими в медичних термінах, з метою допомогти хворому, і тут на допомогу приходить наша «цариця» всіх наук. Адже моделювання, формули, статистика, які використовують медичні працівники, є математикою.

У дослідницькій роботі здобувачі освіти з’ясовували  роль математики в медицині. Для досягнення мети студенти систематизували та узагальнили знання про взаємозв’язок математики та медицини; навели приклади застосування математики в різних розділах медицини.

Проєктна діяльність Софії Білоус, Анастасії Холкіною та Ксенії Рудик отримала схвальні відгуки учасників регіональної конференції “Практичне застосування математики та математичні методи розв’язку практичних задач сучасності”.

Тетяна ЗАПЛАВНА, методист,

Людмила ПОПОВА, викладач математики