Круглий стіл “Упровадження мотиваційно-інноваційних складових у практичній підготовці зубних техніків”

У коледжі відбувся круглий стіл  «Упровадження мотиваційно-інноваційних складових у практичній підготовці зубних техніків».  У роботі взяли участь представники циклової комісії зуботехнічних дисциплін, які з’ясовували  «Чи впливають мотиваційно-інноваційні складові на практичну підготовку зубних техників?».

Переднє слово Анатолія Лагуна, кандидата медичних наук, викладача зуботехнічних дисциплін, було присвячене упровадженню мотиваційно-інноваційних складових у практичній підготовці зубних техників. Було проаналізовано, проведені майстер-класи провідних спеціалістів в галузі  стоматології ортопедичної: Яшара Максудова, голови державної екзаменаційної комісії, лікаря-стоматолога, присвоєне почесне звання “Заслужений лікар України”, Відмінник охорони здоров’я, Євгена Нєженцева, засновника стоматологічної практики Нєженцева, лікаря-стоматолога ортопеда, хірурга та члена Дніпропетровського відділення Асоціації імплантологів України; Олександра Нестеренка – голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація зубних техніків України», Олега Чепурка – старшого зубного техніка м. Камянське.

 

Акцент зроблено на професійну майстерність випускників відділення «Стоматологія ортопедична», які в різні роки були переможцями  Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед студентів зубних техніків. Це: Анна Гребінник, Халецька Наталья,  Чубун Марина, Швачка Степан, Чернов Михайло та інші.

 

 

Випускник відділення “Стоматологія ортопедична” Каяліді Олександр здобув деклараційний патент міжнародного зразку на модель «Замковий фіксатор знімного зубного протезу».

Алла Зюкіна, завідувач відділенням “Стоматологія ортопедична” зазначила, що майстер-класи проводяться у супроводі та наявності новітнього зуботехнічного обладнання, результатом яких є демонстрація отриманих здобувачами освіти зубопротезних конструкцій різного ступеня складності.

У процесі обговорення було наголошено на тому, що зміст і алгоритм проведених майстер-класів успішно використовують викладачі відділення “Стоматологія ортопедична”.

Алла Лясота, лікар-стоматолог, викладач зуботехнічних дисциплін, наголосила, що найбільш ефективно проведення майстер-класів виходить у викладача Євгена Братуся, де його перевагою є: точність, швидкість, використання новітніх матеріалів, органічна комунікація, яку розуміють здобувачі освіти з півслова. Його знання та вміння на передньому краю, якими він щедро ділиться.

Тетяна Заплавна, голова циклової комісії, наголосила на тому, що викликає повагу постійна самоосвіта та розвиток Світлани Чернової,  які вона отримує у співпраці з передовими стоматологічними лабораторіями області та вдосконалює свою професійну майстерність не лише на теренах держави, а й  відвідала у Німеччині Міжнародний симпозіум для  викладачів зуботехнічних дисциплін.

Олена Горб, викладач зуботехнічних дисциплін, зазначила, що роботу викладача Нелі Власенко вирізняє надзвичайне раціональне використання навчального часу та бездоганна організація робочого місця “де все під рукою”.

Галина Гнілицька, викладач зуботехнічних дисциплін, додала, що уніфікація кабінету викладача Юлії Томаш дає можливість формувати універсальні практичні навички, з використанням широкого спектру “живих” робіт;

Алла Зюкіна, завідувач відділенням “Стоматологія ортопедична” надала інформацію щодо лікарів-практиків Анатолій Лагуна, кандидат медичних наук, Валентину Балабас та Аллу Лясоту, які, упроваджуючи  мотиваційно-інноваційну  складову у практичну підготовку зубних техніків, дають міцне теоретичне підґрунтя, необхідне для практичних занять. Вони проводять заняття, використовуючи багатий професійний досвід стоматолога-хірурга та стоматолога-терапевта, орієнтуючи здобувачів на отримання вищої стоматологічної освіти. Було зазначено, що десятки лікарів-стоматологів є нашими випускниками: Євген Нєженцев, Оксана Дуброва, Олександр Семенець, Антон Маринченко, Ірина Білоус, Кащєєва (Чернова) Катерина та інші.

Валентина Балабас, лікар-стоматолог, викладач зуботехнічних дисциплін,  виокремила, що в проведенні практичних занять в ортопедичній стоматології є свої особливості:

Анатолій Лагун, кандидат медичних наук, викладач зуботехнічних дисциплін, зазначив, що до викладачів, які проводять складні неординарні практичні заняття, сміливо можна віднести: Галину Гнілицьку, Інну Гальченко, Олену Горб, і, звичайно, майстра впливу та комунікації Ніну Бєлянінову.

Інна Гальченко, викладач зуботехнічних дисциплін, додала, що кожна інновація починається з викладача, а зараз їх привносять і здобувачі освіти, що вже працюють в надсучасних лабораторіях за вузькою спеціалізацією.

Юлія Томаш, викладач зуботехнічних дисциплін, зазначила, що під час занять мотивуємо здобувачів освіти особистим прикладом, щодо постійної зацікавленості професією (щоразу наводимо цікаві приклади з життя та з професійної діяльності).

Ніна Бєлянінова, завідувач зуботехнічними лабораторіями, викладач зуботехнічних дисциплін, наголосила, що професійна мобільність полягає в тому, щоб майбутні зубні техніки вміли працювати майстерно та багатопрофільно в різних країнах та лабораторіях, бо в них є “велика свобода вибору…і така ж  відповідальність за цей вибір” (різні рівні зуботехнічної допомоги).

Учасники круглого столу дійшли висновку, що упровадження мотиваційно-інноваційних складових у практичній підготовці зубних техніків зорієнтоване на набуття професійних навичок майбутніх фахівців ортопедичної стоматології.

 

 

Тетяна ЗАПЛАВНА, голова циклової комісії

зуботехнічних дисциплін