Будьте вдячними!

Будьте вдячними!

До травневих дат без салютів, але з океаном овацій – нечутних, але голосних за емоційним насиченням. І все це для медичних сетер, братів, акушерок, яких світова спільнота у травні вітає з їх професійними святами. Зараз травень 2020 року залишиться і буде особливим в зв’язку з пандемією коронавірусу. В боротьбі з ним медичні сестри, акушерки стали рятівною складовою разом з лікарями і багатьом з нас залишили можливість вільно дихати

Так вийшло, що 2020 рік Всесвітня асамблея охорони здоров’я оголосила Міжнародним роком працівників сестринських і акушерських служб. Складно уявити, представники яких професій зустрічали б своє професійне свято в таких критично важких і небезпечних умовах. А це тому, що тільки медична професія стоїть впритул до Життя людини, тримає руку на пульсі в прямому і переносному сенсі. То ж наша сторінка носить звертальну до людей назву «Будьте вдячними».

Увесь цивілізований світ визнає непересічну роль медичних сетер. І всі 89 років міцно стоїть на підвалинах гуманізму Кам’янський медичний коледж, профільною дисципліною якого є підготовка медичних сестер. Вона домінує в нашому навчальному закладі. Сучасна медична сестра причетна до одужання пацієнтів не менше ніж досвідчений лікар.

Спектр її діяльності надзвичайно широкий: оцінка стану пацієнта, підтримка і порада, реабілітація, психотерапевтичний вплив на пацієнта та його родину, виконання численних маніпуляцій, призначень лікаря, надання допомоги при невідкладних станах. Віковий діапазон її пацієнтів вражаючий: від відділення новонароджених до геріатричних палат. Така робота потребує постійного вдосконалення, витримки та милосердної уваги до людей.

Звісно, тільки міцний сплав теорії та практики дає гарні результати.

Як бачимо, серйозні виклики має сьогодні не тільки практична медицина, а й медичні заклади освіти. Тому забезпечення підготовки сестринського та акушерського персоналу відповідно до міжнародних стандартів є і нашим завданням.

Медичний коледж дає міцні знання, готує до самостійної професійної діяльності, враховуючи потреби сучасності, стандарти світової медицини. Так вчитися, звичайно, нелегко і складно. Але ж всі пам’ятають крилатий вислів великого полководця «Важко у навчанні, легко в бою». Вислів доречний, як ніколи.

Робота медика завжди є непростою, враховуючи елементи ризику, несподіванок, необхідності прийняти самостійно відповідальне рішення на користь пацієнта. У Медицині без ризику взагалі неможливо, але ж і ризик повинен бути виправданим, вмотивованим, необхідним і може єдиним виходом із ситуації. Жінки у медичній професії переважають, а поняття ризику – чоловічий іменник.

То ж на варті здоров’я, життя і безпеки нашої  стоять незвичайні жінки-медики. Вони сильні у сутності жіночності настільки, що хочеться сказати наступне:

«Світ неподоланий, поки є унікальні в нім жінки!»

Незважаючи на складні травневі тижні,

ми вітаємо Вас, шановні, дорогі, неймовірні за витримкою наші колеги.

Багато з Вас, наші випускники.

Весь наш викладацький склад, наші студенти і, думаємо, Ваші пацієнти:

ми тихо молимось за Вас.

Бажаємо надійної безпеки, захищеного сімейного кола, звершення сподівань, коли це лихо мине.

А Ви здригнетесь не від поганих звісток,

а від травневої грози, шаленої зливи, що все змиє.

Відчуєте замість специфічного запаху медицини вишуканий аромат бузку та черемхи.

У Вас обов’язково буде це свято!!!

                                     Викладачі та студенти Кам’янського медичного коледжу

Травень 2020 р.