Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Студенти  Кам`янського  фахового  медичного  коледжу  долучилися  до  щорічної   Всеукраїнської акції у рамках проєкту «16 днів проти насильства».

Меседж акції: «Насильство  ми можемо й повинні зупинити!»

Під час заняття з елементами тренінгу «Інтернет-простір – територія моєї безпеки», який проводила  практичний психолог коледжу Яна Коваленко, підлітки навчалися  розрізняти види інформаційно-комунікаційних технологій, відокремлювати інтернет-загрози та будувати безпечні  взаємини онлайн для особистої захищенності  в інтернет-просторі.

У ході годин  спілкування: «Булінг та кібербулінг – не просто слова, а загроза для підлітка!», проведених  кураторами  груп з метою навчання здобувачів освіти поняттям булінгу та кібербулінгу, зясовувалося, як розпізнавати поведінкові ролі в цих явищах.

Перегляд  відеоролика «Розкажи дорослому, якому довіряєш», спрямованого на   попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри, надав можливості студентам більше довіряти своїм батькам, викладачам, кураторам.

Також психологічною службою на сторінках віртуального кабінету психолога було розміщено  відео для батьків та викладачів «Батьківство в епоху сучасності»,створена  наочна  онлайн виставка матеріалів з метою запобігання насильства в сім’ї «Зупинимо насильство разом!»

Під час перегляду  та обговорення  документального фільму «Життя на продаж», завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням жертв, підлітки  дізналися  про страшні подробиці торгівлі людьми, а також,  як залишатися у безпеці, обираючи роботу за кордоном.

З  метою  профілактики  стресу та вигорання  викладачів, у коледжі для педколективу проведено заняття з елементами арт-терапії «Стоп стрес».

Вже декілька років психологічна служба коледжу  співпрацює  з реабілітаційним  центром «Нарконон». Головною темою бесід, які проводили представники організаціїї  цього року,  були  питання проявів  насильства, що порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування, формування студентської  свідомості щодо негативного ставлення до насильства.    

Отже, прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження.  Саме тому психологічна служба коледжу під час проведення акції  діяла за месенжем: «Зупинемо насильство разом!»

Яна Коваленко, практичний психолог