Участь студентів-медиків у заході «День з рятувальником»

19 квітня 2023 року студенти Кам’янського фахового медичного коледжу стали учасниками заходу «День з рятувальником», який організували Державна Служба Надзвичайних Ситуацій України у Дніпропетровській області та Молодіжна рада міста Кам’янське.

На заході студентська молодь прокоментувала значення слова «РЯТІВНИК», що для кожного з нас воно означає. Для декого – це звичайна професія, яка нас захищає, але це не так. Рятівник – це людина, яка ризикує своїм життям заради нас та готова в будь-який момент врятувати кожного чи то з пожежі, чи з-під завалів.

Засобами гри «Дивись під ноги» студенти разом з рятувальниками розбирали, як поводити себе, коли знайшли вибухові предмети. Учасники заходу запам’ятали головне: не чіпати такі предмети, відійти на безпечну відстань – 150-200 метрів тими слідами, якими йшли, бо там, де один снаряд, ймовірно, є інші. Не забуваймо повідомити служби про знайдений підозрілий предмет за номером 101 або 102, та надати таку інформацію: «Місце, час, зовнішній вигляд і обставини виявлення підозрілого предмета».

Під час  екскурсії до пожежної частини студентська молодь побачила, як швидко одягаються рятувальники перед виїздом, бо за 1 хвилину вони повинні виїхати на виклик. Екскурсанти дізналися, що знаходиться в самій пожежній машині –  там купа всього: від лома до генератора. Найбільше студентів медичного коледжу зацікавила їхня аптечка, в якій є все необхідне для надання домедичної допомоги, там навіть був дефібрилятор.

Учасники заходу мали можливість повправлятися в  одяганні кисневої маски з балоном, нелегка то справа носити його на собі.

День з рятувальником запам’ятається усім учасникам заходу. Тож не забуваймо, хто стоїть на варті нашого життя та безпеки.

 Ярослав Клименко, уповноважений з прав студентів