«Навчання на випередження»

«Навчання на випередження»

 

Складний час, конкуренція на ринку праці, особливо для молоді, ставить перед навчальним закладом серйозні виклики. Як керівник, я усвідомлюю відповідальність за долю наших випускників. Тому, в концепції розвитку медичного коледжу є надзвичайно суттєвий вектор: співпраця з провідними фахівцями в практичній медицині та науковій діяльності. На мій погляд, перспективність у навчанні є запорукою майбутнього успіху наших випускників.

Сьогодні мова піде про стоматологію ортопедичну. Стрімкий розвиток спонукають нас до пошуку нових джерел інформації, знайомства з «ноу-хау» загальноєвропейського рівня в ортопедичній стоматології.

Безумовним підтвердженням вищесказаного стала науково-практична конференція з ортопедичної стоматології «Тотальне протезування від А до Я. Погляд лікаря та зубного техніка».

Відповідально заявляємо, що ця подія значна та неординарна; змістовна і сучасна, цікава і проблемна. Головна теза конференції:

 • партнерство у співпраці лікаря та зубного техніка;
 • щедрість у подачі інформації;
 • ювелірна точність спільної роботи;
 • висока комунікаційна культура та майстерність доповідачів;
 • повернення пацієнту високої якості життя через виконання ортопедичної конструкції неймовірної складності в технологічному процесі і тому надзвичайно зручних і природно комфортних для пацієнта в кінцевому результаті;
 • обговорення загальномедичних проблем: реактивація пацієнтів, яка попереджає можливе ускладнення, їх делікатний супровід лікарем-стоматологом, що дає можливість лікарської гарантії 5 і навіть 10 років.

Реалізацію програми конференції забезпечив, без перебільшення, блискучий склад її організаторів. Представляємо:

 • Яловий Леонід Микитович – Голова Асоціації стоматологів Дніпропетровської області, заслужений лікар України, кандидат медичних наук. 
 • Максудов Яшар Ісбат огли – головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ДОДА з ортопедичної стоматології, завідувач ортопедичним відділенням Обласної стоматологічної поліклініки, заслужений лікар України.
 • Ніколов Володимир Володимирович – головний лікар стоматологічної клініки «ВітаДент» м. Запоріжжя.
 • Нестеренко Олександр Володимирович – випускник Кам’янського медичного коледжу 1992 року, директор приватної зуботехнічної лабораторії.

В актовій залі Кам’янського медичного коледжу жодного вільного місця. Аншлаг! Подивіться на фото: рідкісний випадок, коли майстри, «зубри» практичної стоматології і студенти, що лише на початку професійної діяльності, разом на форумі такого високого рівня. А запрошені дійсно серйозні люди: Дніпро, Новомосковськ і Кам’янське тощо. Ще раз підтверджуємо наступний вектор нашої концепції розвитку – безперервність освіти.

Головні доповідачі конференції В.Ніколов – лікар-стоматолог та О.Нестеренко – зубний технік. Звісно все треба було бачить і чути наживо. Але ми вам, читачі, все таки спробуємо передати цей діалог, що тривав майже 4 години і тримав слухачів у захопленій увазі, всі нотували, знімали, спілкувались, коли до них звертались. Бездоганний мультимедійний супровід: строгий і аналітичний; доказовий і запитальний, аргументований і жартівливий. Вдалий авторський підхід у презентації складних технологій, ненав’язливий коментар, інтелігентна манера спілкування Володимира Ніколова, особливий шарм у заохоченні до питань колег, жодної «фальшивої ноти»тільки факти, пояснення, абсолютне доповнення у співпраці Олександра Нестеренка – зубного техніка та інколи іронічний епатаж теж на «зуботехнічну» тематику. Чотири години як одна… Певно, це той випадок, коли концентруються в людині не тільки її колосальні професійні здібності, але й талант віддачі, бажання поділитись своїми знахідками. Зробити це невимушено, легко і … щедро! Тож оплески та увага, схвальні відгуки і резонансні обговорення цілком заслужені.

«Особистості в стоматології»

Головні акценти в роботі конференції, лаконічні резюме, конкретні зауваження, можливі варіанти подальшого співробітництва зробили наші шановні гості. Леонід Микитович Яловий – мудрий і зважений з великим багажем досвіду і знань спілкувався колегіально і рівноправно з досвідченими фахівцями і нашими студентами. Думаю, що більшість з них зрозуміли сутність виразу, що найбільша розкіш у житті – це розкіш людського спілкування. Л.М.Яловий – сплав інтелекту, досвіду, ерудиції в огранці людяності і поваги, це дійсно взірець для нашої молоді.

Віртуоз діалогу, людина з відмінним почуттям гумору, Яшар Ісбатович Максудов активно працював зі слухачами і лекторами. Жодного зайвого слова, блискуча імпровізація і щира зацікавленість у кінцевому позитивному результаті. Виникало відчуття теплої дружньої атмосфери впродовж всієї роботи конференції. Йшла плідна співпраця зацікавлених колег. Вражала не тільки інформація і роботи, що презентувались, але й інтерактивність їх подачі. До роботи був залучений цілий зал. Жодного байдужого обличчя! У наш прагматичний час, повірте, цього досягти не просто.

«Приємна несподіванка»

Особливої снаги мені, як керівнику навчального закладу, додали слова визнання успішного розвитку відділення ортопедичної стоматології Л.М.Яловим і Я.І.Максудовим. Коли твою діяльність так високо оцінюють блискучі фахівці своєї справи, розумієш, що всі титанічні зусилля по впровадженню інновацій, реконструкції відділення мають сенс і варті витрачених моральних і фізичних сил.

На особливу увагу і вдячність заслуговує наша співпраця з головним лікарем Кам’янської міської стоматологічної поліклініки Н.М.Трухановою. Проходження студентами виробничої і переддипломних практик в стоматологічних поліклініках міста забезпечує професійну адаптацію наших студентів на робочих місцях. Це важлива складова якості навчання майбутніх техніків.

«Інтерв’ю»

Прочитайте їх, будь-ласка, уважно. Це міні-проекти, серйозний аналіз, завдання, стратегії розвитку. І стосуються вони не тільки, на мій погляд, ортопедичної стоматології. Словом: «від А до Я…».

Леонід Микитович ЯЛОВИЙ, голова Асоціації стоматологів Дніпропетровської області, кандидат медичних наук, заслужений лікар України:

Для мене участь у цьогорічній конференції – велика подія не тільки в професійному, а й особистому плані. Адже Кам’янське – моє рідне місто, і я ніколи не поривав з ним зв’язку. Тривалий час я був в головою Державної екзаменаційної комісії, і мені дуже приємно бачити, як з кожним випуском зростає професійний рівень фахівців, яких тут готують.

Можна з повною підставою сказати, що Кам’янський медичний коледж перетворився на справжню кузню кадрів для стоматологічної медицини регіону, адже 90% усіх зубних техніків в нашій області є його випускниками.

Хочу також відзначити наукову і практичну актуальність теми нашої конференції, яка втілює найсучасніші тенденції стоматології – комплексний підхід до обслуговування пацієнтів, що включає весь спектр послуг з лікування, реставрації та протезування зубів. Мені часто доводиться бувати за кордоном, знайомитися з передовим досвідом колег, і я з задоволенням бачу, як поступово, крок за кроком ми наближаємося до загальноєвропейського рівня. Взяти такий передовий напрямок, як імплантація зубів, про який йтиме предметна розмова на конференції – вчора для нас це була екзотика, а сьогодні все більше стоматологічних клінік впроваджують її в свою повсякденну практику.

Звісно, нам є ще над чим працювати, але ми йдемо в правильному напрямку, і сьогоднішня конференція – ще один крок на цьому шляху.

Яшар Ісбат огли Максудов - заслужений лікар України:

– місто Кам’янське стало важливе і в моїй долі. Саме тут в 1972 році я почав свою лікарську діяльність в першій стоматологічній поліклініці, і я пишаюся тим, що моїм наставником став її головний лікар, В.М.Бурхан – прекрасний фахівець і людина, талановитий поет, Почесний громадянин Дніпродзержинська. А в 1976 році, коли в тоді ще медичному училищі відкрилося зуботехнічне відділення, я перейшов сюди і працював десять років викладачем. З тих пір, де б я не працював, які б посади не обіймав, ми співпрацюємо, дружимо, обмінюємося досвідом.

За роки, коли директором стала Тимченко Т.М., коледж став динамічно-розвинутим медичним науково-педагогічним центром. Такі перетворення, оновлення матеріальної бази дає можливість рухатись вперед, тому що зупиниться – означає відстати назавжди.

Ніна Миколаївна Труханова, головний лікар КНП КМР «Міська стоматологічна поліклініка»:

Відмітила наступне: Значення конференції, що відбулась, важко переоцінити. Вона  важлива для практикуючих фахівців, студентів, успішних лікарів-стоматологів, що створюють приватні кабінети і клініки. Тому є дуже важливе завдання – створення такого рівня взаєморозуміння і співробітництва між техніками та лікарями, який дозволяє успішно реалізовувати на практиці найскладніші і передові проекти.

І цей науково-практичний форум, як майданчик для вільного обміну досвідом та думками, саме на це і спрямований. Не будемо забувати: стоматологія – це не тільки технологічний і лікувальний процес. Це наука, а в ідеалі – ще й мистецтво, тому комунікативні та психологічні аспекти відіграють у нашій професії найважливішу роль.

Завершуємо ще одну розмову з читачами.

Підсумовую: Відбулась значна для нас подія:

 • свято професійної майстерності;
 • презентація загальноєвропейського рівня в ортопедичній стоматології;
 • демонстрація яскравих зразків досягнень у ортопедичній стоматології наших земляків.

І головне:

 • знайомство з непересічними особистостями;
 • відкриття дійсних реальних перспектив для майбутніх фахівців;
 • демонстрація результатів співпраці лікаря і зубного техніка;
 • коротка коректна ремарка Л.М.Ялового «Все починається не з грошей, а з відношення до пацієнта, бажання йому дійсно допомогти і поважати його».

 

Сподіваємось, у нас це вийде, коли наші погляди співпадуть, сплановано буде все від «А до Я»; а нам з вами не потрібні будуть імпланти добра і людяності, бо штучними ці якості людини не бувають.

Директор Кам’янського  медичного коледжу  Тимченко Т.М.