15 лютого – Міжнародний день онкохворої дитини

Досвід Європейських країн доводить, що 75-80% дітей із діагнозом злоякісних пухлин і лейкозів мають шанс бути здоровими.

В усьому світі найбільш ефективний метод боротьби з цією недугою є рання діагностика та ефективне лікування.

У січні 2021 року МОЗ України оприлюднило проєкт Національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року. Стратегія передбачає напрямки:

  • створення центрів передового досвіду у лікуванні цієї недуги;
  • педіатрична паліативна допомога;
  • інтегрована амбулаторно-педіатрична гематологія/онкологія;
  • запуск неродинних трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин дітям.

Даний проєкт має за мету забезпечити гарантованого Конституцією України права громадян на охорону здоров’я та медичну допомогу, а також створення умов ефективного та доступного лікування онкологічних захворювань.

Документ передбачає забезпечення якісної та доступної психологічної допомоги, фізичної та соціальної реабілітації, покращення якості життя для пацієнтів онкологічного профілю та їх родин.

Паліативна та хоспісна допомога – інноваційний напрямок охорони здоров’я ХХІ сторіччя. Це стає пріоритетним напрямком національної системи охорони здоров’я та соціального захисту населення і в Україні. У місті Кам’янське працює хоспісне відділення міської лікарні № 4, що забезпечує своєчасне отримання необхідних послуг онкохворими пацієнтами.

На часі питання забезпечення хоспісних відділень достатньою кількістю фахівцями, які б мали сучасні знання з надання паліативно-хоспісної допомоги населенню, що цього потребує.

Відповідно до цих завдань у Кам’янському медичному коледжі організовані курси підвищення кваліфікації для медичних працівників, які організують та надають паліативну допомогу стражденним пацієнтам.

Бакалаври медсестринства вивчають дисципліну «Медсестринство в геронтології, геріатрії та паліативній медицині».

Здобувачі вищої освіти отримують знання з наступних питань:

  • закономірності розвитку та перебігу хронічних невиліковних хвороб;
  • поетапність впровадження концепції підвищення якості життя паліативних пацієнтів;
  • психологічні та психотерапевтичні аспекти паліативно-хоспісної допомоги згідно нормативно-правової бази законодавства України.