ВРЯТУЄМО СВІТ РАЗОМ

В 2017 році Всесвітній день надання першої медичної допомоги припав на 9 вересня. Ініціаторами його проведення виступають міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного півмісяця.

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги виникають,як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і людей зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти важлива кожна мить.

9 та 10 вересня в Кам’янському був проведений вишкіл з першої домедичної допомоги, який відвідали понад 20 осіб в рамках міжнародного проекту Міністерства Закордонних Справ Польщі, Мальтійської служби допомоги Івано — Франківська, Мальтійської служби допомоги України «Розвиток системи добровільно — рятувальної медичної служби в Україні».

Серед учасників вишколу з ПДЦ були ми, студентки IV курсу групи СС — 5в/15 Кам’янського медичного коледжу, Кириченко Ганна Василівна та Латорцева Олена Євгенівна.

На протязі тренінгу ми навчались та допомагали іншим освоїти реанімаційні заходи дорослим та дітям, різні ситуаційні задачі, які можуть виникнути у стані загрози життю: інфаркти, кровотечі, судоми, вивихи, евакуація потерпілих тощо.

Учасники тренінгу отримали теоретичні та практичні навички дій у різних ступцях, які можуть бути загрозою життю людини.

Щасливі, що можемо бути причетними до такої необхідної справи! Віримо, що розпочате в Кам’янському у Всесвітній день надання першої медичної допомоги матиме хороше продовження, і незабаром у мсті з’явиться новий осередок рятувальників Мальтійської служби допомоги.

Завдяки знанням, які отримуємо у коледжі, нам було легко зрозуміти та засвоїти алгоритми ПДЦ, на це також звернули увагу тренери вишколу.

Хочемо висловити щиру подяку директорові Кам’янського медичного коледжу Тимченко Тетяні Миколаївні, усьому педагогічному складу,а особливо — викладачу з дисципліни «Медсестринство в хірургії» Прохач Валентині Володимирівні.

Напередодні професійного свята Дня працівників освіти прийміть низький уклін за сумлінну працю, вагомий внесок у вихованні та отриманні таких необхідних для суспільства спеціальностей.

Нехай Вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша вдячність!

Латорцева Олена, Кириченко Ганна, студентки IV курсу групи СС — 5в/15

Добавить комментарий